Motto naszej szkoły to MIERZYĆ WYŻEJ czyli pracować tak, aby sukces był w zasięgu każdego absolwenta Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona. Wychodzimy z założenia, że GENIUSZ tkwi w każdym dziecku, aby go odkryć trzeba pochylić się nad każdym uczniem z osobna. Ważny jest tutaj poświęcony czas, dobór odpowiednich metod i pomocy dydaktycznych, właściwy rozkład zajęć i posiłków gdyż to właśnie one dodają energii do pracy.

Chcemy aby dzieci w trakcie sześcioletniej nauki w szkole nabyły:

• dobrych umiejętności komunikacyjnych zarówno w języku ojczystym, jak również językach obcych znacznie wykraczających poza podstawę programową,
  • umiejętności matematycznych i logicznego myślenia,
  • wiedzy o otaczającym świecie
  • sprawności ruchowych ( taniec , pływanie , gry zespołowe)
  • umiejętności manualnych,
  • umiejętność pracy zespołowej cenionej na całym świecie
  • poczucia estetyki, wrażliwości na piękno,
  • umiejętności interpersonalnych.

Realizację tych celów zapewnią zajęcia oferowane w standardzie i zajęcia dodatkowe.

• edukacja wczesnoszkolna
  • codzienne zajęcia w j. angielskim
  • w sześcioletnim cyklu nauczania część przedmiotów ( plastyka, muzyka, informatyka, przyroda, matematyka) będzie nauczana w j.polskim i w j.angielskim
  • drugi język obcy
  • taniec
  • duża ilość zajęć ruchowych
  • klub młodego naukowca
  • świetlica 6.30 – 17.00

• świetlica anglojęzyczna native – speaker
  • karate
  • balet
  • robotyka – budowa i programowanie robotów
  • zajęcia plastyczne
  • obiady
  • szachy

Ważnym elementem będą również wycieczki, obozy , imprezy integracyjne, projekty międzynarodowe. NSP im. I.Newtona to szkoła w której dziecko nie tylko będzie czuło się dobrze i bezpiecznie lecz także dzięki zastosowanym metodom w pełni wykorzysta swój potencjał intelektualny. Dwujęzyczność jest bardzo ważnym elementem tej szkoły jako jedynej tego typu w Przemyślu.