Newton Primary School

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972r. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce.

W poniedziałek 16 października 2017r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony naszym drogim nauczycielom i pracownikom szkoły.
Na początek głos zabrała Pani Dyrektor Anna Blajer-Skomro składając wszystkim pracownikom szczere i gorące życzenia.
Z tej okazji uczniowie klasy III a przygotowali specjalny występ artystyczny. Wierszami i piosenkami podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację i wychowanie oraz złożyli życzenia. Występy dzieci zostały zamknięte w konwencji wywiadu reporterskiego, który spodobał się wszystkim. Świadczyły o tym gromkie brawa oraz słowa uznania Pani Dyrektor kierowane do małych aktorów.

Do życzeń dołączyli się rodzice. Pracownicy szkoły zostali obdarowani pysznymi prezentami.

DSCN4325

14.10. 2017 odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych na ten rok szkolny rajdów. Wzięło w nim udział ok. 20 osób, rodzice i dzieci z naszej szkoły a nawet… jeden bardzo miły piesek.

W jesiennym słońcu mieniły się kolorowe liście, kasztany i żołędzie, a Przemyski Park zasypany cały złotymi, czerwonymi, rudymi liśćmi dawał nam tyleż radości, co swobody do porannej wędrówki. Zebraliśmy się pod naszą szkołą i uroczą kładką przeszliśmy na drugą stronę Sanu, następnie żelaznymi schodami wspięliśmy się do parku. Szukając kasztanów, szczególnie urodziwych liści dotarliśmy do pięknie odrestaurowanej bramy fortecznej przy starej skoczni, gdzie zrobiliśmy przerwę na małe, „co nieco”, potem podziwiając jesień w parku ruszyliśmy do wyciągu narciarskiego.

Przy wyciągu dzieci namówiły rodziców na saneczkowanie, po czym schodząc do miasta już planowaliśmy kolejne przedsięwzięcia. Do zobaczenia na szlaku!

DSC 0446

W dniu 13 października 2017r. z okazji uroczystych obchodów Święta Jednostki Wojskowej 3928 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dniu otwartym koszar. Żołnierze jednostki pokazali i przybliżyli dzieciom swoje codzienne życie i służbę wojskową. Dużo radości sprawiło uczniom oglądanie sprzętu i uzbrojenia wojskowego. Mogli „przybrać” barwy maskujące i poćwiczyć strzelanie.

Czekamy na kolejne wyjście do jednostki

IMG 7537

W dniu 12.10. 2017 r. klasa III B pod opieką wychowawczyni i rodziców wybrała się na warsztaty do Muzeum Przemyskiego. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią garncarstwa na terenie miasta Przemyśla. Poznali rzemiosło i techniki wyrabiania naczyń glinianych, przede wszystkim do użytku codziennego. Ogromnym postępem było pojawienie się w X wieku koła garncarskiego. Od tej pory zmianie uległy formy naczyń.

Dzieci obejrzały ciekawy film, pooglądały wystawę naczyń glinianych, a później same próbowały sił w tworzeniu naczynia. Do szkoły wróciły zadowolone z własnoręcznie wykonaną miseczką glinianą.

WP 20171012 10 07 15 Pro

10 października podczas lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy I a prezentowali swoje projekty „Das ist meine Familia”. Każdy z uczniów przedstawił po niemiecku swoją rodzinę...

DSCN4207

Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy. Dlatego też w naszej szkole klasa 1a wraz z panią Esterą Brzycką zorganizowała wystawę jesiennych cudaków z warzyw i owoców. Autorami przepięknych prac byli uczniowie, którzy wykazali się wspaniałą pomysłowością i wyobraźnią. Do wyczarowania "jesiennych cudaczków" wykorzystywali dynie, kabaczki, kukurydzę, ziemniaki, ogórki, marchew, pietruszkę, seler, jabłka, winogrona jak również inne materiały przyrodnicze i nie tylko. W ten sposób powstały wspaniałe warzywno - owocowe arcydzieła, wśród których znalazły się ludziki, zwierzaki, stworki i wiele, wiele innych ciekawych postaci.

20171011 103214 resized

W dniu 4 października 2017r. dziewczynki i chłopcy z klasy II A wraz z wychowawcą panią Martą Derewońko wybrali się do Parku w Przemyślu. Celem spaceru była obserwacja jesiennych zmian zachodzących w przyrodzie. Dzieci zbierały kolorowe liście, kasztany, żołędzie. Wsłuchiwały się także w śpiew ptaków. Chociaż nie udało nam się zobaczyć biegającej wiewiórki ani jeża, chodzenie po „dywanie” usłanego z szeleszczących liści było super zabawą. Dzieci odrysowywały kredkami korę drzewa, przykładając do niej kartkę papieru. Liczyły również ilość słojów na pniu drzewa, określając jego wiek. Delektując się ciszą wśród spadających liści, narysowały również wybrane przez siebie okazy.

Po wykonaniu zadań uczniowie posilili się słodkościami oraz skorzystali z chwili relaksu na placu zabaw. Lekko zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Po powrocie, dzieci wspólnie stworzyły „Makietę parku” metodą „collage”.

 

WP 20171004 10 27 12 Pro

28 września uczennice naszej szkoły głosowały na swojego ulubionego kolegę z klasy. Już kolejnego dnia laureaci wyborów stanęli w szranki o tytuł SUPER CHŁOPAKA SZKOŁY.

Konkurs wzbudził sporo emocji. W zacnym gronie sędziów zasiadły nauczycielki, które starały się obiektywnie oceniać poczynania chłopców. Kandydaci musieli popisać się wieloma umiejętnościami, kulturą zachowania towarzyskiego, wiedzą kulinarną i wiadomościami literackimi. Musieli również wykazać się doskonałą sprawnością fizyczną. Oprócz celności rzutów do celu, skoków na skakance, wykonywaniem pompek jury oceniało szybkość jedzenia pysznego kisielu. Wszyscy nasi chłopcy spisali się doskonale i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Koleżanki oraz koledzy głośno i entuzjastycznie dopingowali poczynania swoich kandydatów.

Po zliczeniu wszystkich punktów zdobytych i przyznanych przez jury chłopcem numer 1 naszej szkoły został uczeń klasy IV a - Nikodem Kaniecki.

Super chłopakami klas zostali

Klasa Ia – Mateusz Wawro

Klasa IIa – Tymon Mikuła

Klasa IIIa – Dawid Pękalski

Klasy IIIb – Marcel Jamrozik

Laureatom gratulujemy, a pozostałych chłopców prosimy żeby pamiętali, że również są super chłopakami!!!!

DSCN4162

W bieżącym roku szkolnym świetlica realizować będzie cykl konkursów pod hasłem „Nasze zainteresowania”.

W miesiącu wrześniu odbył się konkurs plastyczny pod tytułem „Najładniejszy obrazek”. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i z pełnym zaangażowaniem wykonywały prace. Wykorzystały wiele różnorodnych materiałów i to nie tylko plastycznych - konkurs obejmował różne techniki plastyczne. Malowały, rysowały, wycinały, kleiły tworząc oryginalne i piękne obrazki. Ich dokonania oceniło jury:

I miejsce „Czworaczki” – Milena Olchowy, Amelka Dedio, Amelka Makara i Kasia Pawlińska – uczennice klasy III b,

Wyróżnienie „Magiczna noc” – Ola Boratyn, Emilka Karp, Anastazja Fudali, Zuzia Ziemska – uczennice klasy III a,

III miejsce zajęły prace:

 • „Jesień” – Jula Lig nowska, Jagoda Komorska uczennice klasy III b,
 • „Cztery pory roku” – Hania Prachowska, Mira Lisowice uczennice klasy III a,
 • „Magiczna Łąka” – Pola Chwalisz, Marcysia Bogdanowicz uczennice klasy III b.

Prace naszych twórczych plastyczek można podziwiać w świetlicy szkolnej – sala nr 38.

 

DSCN4083

22 września uczniowie klasy III A udali się na warsztaty do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej Od ziarenka do bochenka. Pieczemy chleby, bułki i inne wyroby cukiernicze.

Uczniowie poznali tajniki i zwyczaje związane z wypiekiem chleba oraz jego rodzaje. Dowiedzieli się jak dawniej pieczono chleb, jakich narzędzi używał rolnik, młynarz, piekarz i gospodyni. Pieczenie chleba w dawnych czasach wymagało dużo wysiłku i trudu. Chleb otaczany był szczególnym szacunkiem i czcią. Ludzie wierzyli, że chleb jest darem Bożym i daje zdrowie, dostatek, szczęście i spokojne życie. Ludzie szanowali chleb. Bochen chleba miał swoje specjalne miejsce w każdym domu.

W części warsztatowej, podczas zgodnej współpracy w zespołach, dzieci własnoręcznie przygotowały ciasto i upiekły chlebki. Czas oczekiwania na gotowe wypieki umilały im kolorowanki, puzzle i zabawy konstrukcyjne. Towarzyszył im aromatyczny zapach…

Podczas zajęć dzieci zrozumiały, że wypiek chleba jest ciężką praca i trudnym zadaniem, dlatego należy szanować pieczywo.

chl 005

18 września uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona udali się na wycieczkę do G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce na Piknik Naukowy. Czekały tam na nich wiele stref ze stanowiskami naukowymi, na których dotknęli z bliska nauki i zostali wciągnięci się w jej fascynujący świat.

Mogli obserwować, programować, a nawet sterować robotami. Niektóre z nich opowiadały o ciekawostkach naukowych i chętnie rozmawiały z uczniami, a zwłaszcza z ładnymi uczennicami.
Dzieci obejrzały łaziki marsjańskie, drony, modele samolotów i technologie kosmiczne. Poznały wiele praw fizyki, w tym prawo patrona naszej szkoły Issaca Newtona. Interaktywne eksponaty w nowatorski, nietypowy sposób przybliżyły im wybrane zagadnienia i zjawiska.
Dzieci zaciekawiły eksperymenty i doświadczenia. Z chęcią brały w nich udział. Nad ich bezpieczeństwem czuwało fachowe „oko” naukowców i troskliwe opiekunów.

Najmłodsi uczestnicy wycieczki zostali zaproszeni do udziału w zajęciach w planetarium.

Dużo atrakcji i strachu dostarczyła naszym uczniom strefa przyrodnicza z groźnymi, egzotycznymi zwierzętami.

Dziękujemy za tak pouczającą wycieczkę. Zachęciła nas do badania i poznawania otaczającego nas świata. Wielu z nas postanowiło w przyszłości zostać naukowcami.

20170918 104816 resized

W dniu 4 września 2017 r. o godzinie 10:00, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Pani Dyrektor Anna Skomro-Blajer bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególne serdecznie powitała uczniów klasy pierwszej. Wszystkim uczniom życzyła sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz wytrwałości w pracy w nowym roku szkolnym.

Po powitaniu, w części artystycznej uczniowie klasy III b obiecali swą pomoc i wsparcie swoim młodszym koleżankom i kolegom. Nie zapomnieli też wspomnieć o rocznicy wybuchu II wojny światowej.

DRODZY UCZNIOWIE

Chcemy Wam życzyć na początek,

by nauka „szła” jak z płatka,

żeby tyle było piątek,

ile pszczół na polnych kwiatkach.

Żeby pochwał było tyle,

ile szyszek w gęstym borze,

żeby w szkole było milej

niż nad rzeką lub nad morzem.

Długopisy, wszystkie pióra

niechaj piszą mądrze, ładnie

i niech skrzypią tak jak żuraw,

kiedy błąd się gdzieś zakradnie.

20170904 101840

W dniach od 28 do 30 sierpnia 2017r. w naszej szkole odbyły się zajęcia adaptacyjne dla uczennic i uczniów klasy I.

Dzieci miały możliwość nie tylko lepiej się poznać, ale również poznać nauczycieli, którzy będą ich uczyć oraz przybliżyć sobie zasady obowiązujące w szkole.

Podczas poniedziałkowych zajęć terenowych uczniowie wraz z rodzicami udali się na poszukiwanie skarbu. Poszukiwania ułatwiały im pisemne wskazówki i kolorowe strzałki. Wszystkim grupom udało się dotrzeć do wyznaczonego miejsca – GRATULUJEMY!

Wspólnie spędzony czas umilało pieczenie kiełbasek i zabawy z chustą animacyjną prowadzone przez wychowawcę klasy Panią Esterę Brzycką.

W drugim dniu odbyły się zajęcia integracyjne z wychowawcą. Były zabawy rytmiczne oraz wspólne rysowanie „najstraszniejszego potwora. Uczestniczyły w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu i wykonały mądre sówki. Owoce ich pracy możemy podziwiać na szkolnym korytarzu.

W ostatnim dniu zajęć przyszli uczniowie brali udział w zajęciach integracyjnych w świetlicy szkolnej. Zabawy uczyły zapamiętywania imion kolegów i koleżanek. Rozwijały zmysł spostrzegawczości i pamięci wzrokowej oraz sprawność manualną. Wykonane portrety ozdobiły naszą galerię. Doskonali swój język angielski śpiewając piosenki, angażując się w zajęcia ruchowe, przyswajając nazwy przedmiotów w klasie, części ciała, kolorów i zwierząt. Pracowali również z użyciem tablicy multimedialnej i odgrywali role w języku angielskim, ucząc się podstawowych wyrażeń przydatnych w życiu codziennym. Na zakończenie mieli możliwość poznania tenisa ziemnego.

Mimo wakacyjnych dni w szkole słychać było gwar i wesołe okrzyki. Wszystkie zajęcia przebiegały w radosnej atmosferze opartej na poczuciu bezpieczeństwa.

int 050

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się
4 września (poniedziałek) o godz. 10.00

w sali gimnastycznej Gimnazjum nr. 5 przy ul. Grunwaldzkiej 17.

Po apelu odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach.

Obowiązuje mundurek szkolny.

Serdecznie zapraszamy

 

Świetlica szkolna będzie czynna od 5 września 2017 r w godz. 6.30 – 17.00.

Stołówka będzie czynna od 11.09.2017 r.

Szanowni Państwo,

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. I. Newtona serdecznie zaprasza uczniów oraz uczennice klasy I na dni adaptacyjne od 28.08 – 30.08.2017r.

 HARMONOGRAM

PONIEDZIAŁEK 28.08.2017 r godz. 16.00 – 19.00

Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami do wspólnej zabawy, zaplanowanie są zajęcia terenowe na świeżym powietrzu pt. „SZUKAMY SKARBÓW”, zabawy ruchowe oraz wspólne ognisko (koszt 5 zł. od osoby, wpłat można dokonywać w poniedziałek na miejscu u wychowawcy)

 WTOREK 29.08.2017 r. godz. 9.00 – 12.00

W tym dniu zaplanowane są zajęcia tylko dla dzieci.

9.00 – 10.00    zajęcia integracyjne z wychowawcą

10.00 – 11.00 zajęcia sportowe

11.00 – 12.00 zajęcia plastyczne

ŚRODA 30.08.2017 r godz.9.00 – 12.00

W tym dniu zaplanowane są zajęcia tylko dla dzieci.

9.00 – 10.00 zabawy integracyjne

10.00 – 11.00 zajęcia językowe

11.00 – 12.00 zajęcia sportowe – tenis

 

We wszystkie dni obowiązuje sportowy, wygodny strój. Prosimy, aby na wtorek i środę dzieci miały obuwie zamienne. Dzieci będą miały zapewnione napoje oraz poczęstunek.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy:

  Samych słonecznych dni,

  Pysznych lodów,

  Czystej wody w basenie,

  Mało bolących strupów na kolanach,

  Przynajmniej jednej przeczytanej książki,

  Nieswędzących ugryzień komarów,

  Długo trwających szczęśliwych chwil,

 wakacje2017

UDANYCH WAKACJI!

 

Tegoroczne spotkanie językowo-sportowe odbyło się w Ruszelczycach w dniach 26-28 czerwca i dostarczyło wszystkim uczestnikom moc atrakcji.

Codziennie obywały się zajęcia sportowe prowadzone przez opiekuni oraz przez wykwalifikowanych nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie brali udział w rozgrywkach o Puchar Dyrektora Szkoły, a także mieli możliwość poznania podstaw baseballu. Walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie puchar zdobyła drużyna złożona z uczniów klasy II b i Tymona Mikuły ucznia klasy Ia.

Na część językową składały się różne zadania i gry związane tematycznie z pierwszą, najstarszą częścią Gwiezdnych Wojen, którą nakręcono w 1977r. Obecnie nosi ona tytuł „The New Hope”. Dzieci wykonywały je w pięcioosobowych grupach. Liczyła się tutaj głównie umiejętność współpracy. Wspólnymi siłami należało: wytropić jak najwięcej kosmicznych gwiazdek, rozpoznać, wyszukać i opisać bohaterów filmu, rozwiązać quiz, narysować komiks w oparciu o zapamiętane przez siebie treści, a przede wszystkim przygotować inscenizację w języku angielskim. Dzieci czytały scenariusz napisany na podstawie filmu z podziałem na role

Zwycięzcami potyczek językowych została „żółta grupa”, w której skład wchodzili Amelka Dedio, Aleksander Grzywacz, Zosia Malcher, Tymon Mikuła i Kasia Pawlińska.

Podczas wieczornych przebieranek wszyscy mogli wcielać się w ulubione postacie. Wspólne śpiewanie piosenek i tańce dyskotekowe sprzyjały integracji.

Uczniowie chętnie doskonalili swoje umiejętności językowe podczas nocnych seansów filmowych. Najwytrwalsi oglądali film wyreżyserowany przez Georga Lukasa w jego oryginalnej wersji w ocenzurowanej przez tłumacza formie.

Dużo emocji dostarczyły dzieciom zajęcia przyrodnicze, podczas których uczyli się słuchać, dotykać, wąchać i patrzeć na ekosystem parku. Jury miało dużo problemów z wyborem najpiękniejszych perfum przygotowanych własnoręcznie przez dzieci.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały harcerskich gawęd podczas wieczornego ogniska oraz tropiły świetliki w blasku gwiazd.

Życzymy udanych wakacyjnych wyjazdów!

 

DSCN3515

W piątek 23 czerwca 2017r. odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/17. W apelu uczestniczyli rodzice, uczniowie naszej szkoły, Grono Pedagogiczne, Dyrekcja Szkoły.

Pani dyrektor Anna Blajer-Skomro przywitała wszystkich uczestników uroczystości. Gorąco pogratulowała każdemu uczniowi promocję do klas programowo wyższych. Głos zabrała również Pani Halina Sokolik – Nieradka. Życzyła wszystkim zebranym miłych wypoczynku oraz radosnego uśmiechu na każdy wakacyjny dzień.

Czas oczekiwania na rozdanie świadectw umiliła wszystkim części artystyczna, na którą złożyły się wiersze zagadki i piosenki anglojęzyczne wykonane przez uczniów klas drugich i trzeciej.

Na zakończenie spotkania Pani dyrektor wymieniła mistrzów konkursów i wręczyła podziękowania rodzicom zaangażowanym w prace na rzecz szkoły. Nagrody książkowe otrzymali najlepsi szkolni czytelnicy.

Wszystkim uczestnikom uroczystości życzymy udanych wakacji.

W klasach odbyło się ostatnie spotkanie z wychowawcami, podczas których uczniowie otrzymali świadectwa za całoroczną pracę oraz dyplomy i wyróżnienia za udział w konkursach. Rodzice ufundowali każdemu dziecku wspaniałe upominki.

Dzieci pożegnały się z wychowawcami i lekcjami na dwa miesiące.

DSCN3404

W sposób wyjątkowy, uczniowie z klasy II b powitali rozpoczęcie lata wraz z wychowawczynią i rodzicami. W piękny, słoneczny dzień 21.06.2017 r. wyruszyli na spacer po mieście. Udaliśmy się do Parku Miejskiego. Z dużą radością dzieci powitały plac zabaw. Po zjedzeniu drugiego śniadania, w dobrych humorach poszliśmy na lody.

Kolejnym etapem naszej wędrówki były Podziemia Przemyskie. Tam czekało nas wiele atrakcji. Oglądaliśmy interesujące podziemia budynku, które sięgają 10 metrów poniżej poziomu terenu. To część pierwotnej zabudowy miasta z czasów średniowiecza. Każdy z uczestników wycieczki miał możliwość sprawdzić swój wygląd w stroju historycznym z tego okresu czasu.

Uczniowie klasy II b świętowali „Dzień Rodziny” w sposób tradycyjny na spotkaniu klasowym w dniu 14.06.2017 r. Aby wyrazić swą wdzięczność za miłość i trud wychowania zaprosili swoich najbliższych na „Koncert” z okazji ich święta. Rodzice mieli okazję podziwiać talenty muzyczne oraz grę aktorską swoich dzieci.  

Sekretariat szkoły będzie czynny do dnia 14 lipca 2017 w godzinach od 8.00 do 16.00

Uczniowie klasy II a wybrali aktywną formę świętowania Dnia Rodziny. 22 czerwca razem z rodzicami i wychowawcą udali się do kręgielni w bowling club Japa.

W kręgielni wzięliśmy udział w grze pełnej rywalizacji. Wspaniała zabawa dostarczyła nam niesamowitych przeżyć i pozytywnej energii. Zmęczenie wywołało w naszych brzuszkach odczucie głodu, które zaspokoiliśmy pyszną pizzą i frytkami. Czas spędzony z rodzicami umilały nam różne gry stołowe, a rodzice chętnie zagrali w bilard. Nasze spotkanie zakończyła dyskoteka.

Taka forma imprezy sprzyja integracji dzieci i ich rodziców. Wywołuje uśmiech radości i zadowolenia na twarzach uczestników spotkania.

Wróciliśmy do domów w doskonałych humorach!

DSCN3327

O Zaletach Ogólnopolskiego Programu Mały Mistrz napisano wiele pozytywnych opinii. Przede wszystkim służy on propagowaniu aktywnej postawy. W tym roku szkolnym 2016/17 wszyscy uczniowie naszej szkoły realizujący program zdobyli komplet odznak do swojej legitymacji uzyskując tytuł Małego Mistrza.

Gratulujemy!

Dodatkowo 21 czerwca nasi uczniowie udali się na korty tenisowe „Czuwaj” Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam pod fachowym okiem Pana Adama Drysia mogli zgłębiać tajniki tenisa. Chwile oczekiwania na zajęcia umiliły harce i dokazywania na placu zabaw.

Obraz 018

Od września 2016r. podczas porannej świetlicy uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w rozgrywkach umysłowych „Rusz głową - pomyśl i rozwiąż”. Zajęcia rozwijały logiczne myślenie, doskonaliły spostrzegawczość, umiejętność zastosowania wiedzy w praktyce oraz uczyły dzieci przeprowadzania rozumowania. Forma zajęć sprzyjała integracji uczniów, wdrażała ich do współpracy i współzawodnictwa. Trzy razy w tygodniu uczniowie podzieleni na dwie grupy: chłopców i dziewcząt rywalizowali w poprawnym i szybszym rozwiązaniu krzyżówek, rebusów, wykreślanek, zadań logicznych, piramid matematycznych, rymowanek.

Rywalizacja objęła 3 tury złożone z 5 części rozgrywek, na które składało się około 30 zadań. Tabela wyników szybko się zapełniała i wyglądała na zrównoważoną. Po podliczeniu punktacji okazało się, że tylko podczas jednej części chłopcom udało się pokonać koleżanki. To wpłynęło na wynik końcowy – ZWYCIĘZCAMI ZOSTALI CHŁOPCY!

Udział w zajęciach miał charakter dobrowolny. Najwytrwalszymi „łamaczami głów” byli:

-        przedstawiciel drużyny chłopców - Konrad Kowal,

-        przedstawicielki drużyny dziewcząt - Aleksandra Boratyn i Lena Kochanowicz

Za wytrwałą i systematyczną pracę otrzymali medale i słodkości, którymi podzielili się z kolegami i koleżankami.

 Obraz 010

Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie ZUCH. Konkurs składał się z dwóch odrębnych części: testu z edukacji wczesnoszkolnej i testu z języka angielskiego. Uczniowie klas I-III samodzielnie rozwiązywali testy dostosowane do ich poziomu wiekowego. Wszystkie zawierały 21 pytań o różnej skali trudności.

Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia.

Długo oczekiwaliśmy na wyniki konkursu.

Laureatami Konkursu Zuch Roczny zostali:

Język angielski

*       Filip Hipner klasa I A

*       Dawid Walczyszewski klasa II B

*       Aleksander Grzywacz klasa II A

*       Natan Kisiel klasa III A

Edukacja wczesnoszkolna

*       Emilia Karp klasa II A

*       Pola Chwalisz klasa II B

*       Gabriel Obłoczyński klasa II A

*       Katarzyna Pawlińska klasa II B

*       Dawid Pękalski klasa II A

*       Patryk Kapłoniak klasa II A

*       Gabriela Kuczkowska klasa II A

*       Hanna Prachowska klasa II A

Serdecznie gratulujemy!

7 czerwca uczniowie uczęszczający na zajęcia plastyczne prowadzone przez Panią Halinę Dębicką udali się do Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu, gdzie zostały ogłoszone wyniki Konkursu Moje miejsce w Europie. Z przejęciem obejrzeli teatr obrazu pt.: „W dziwnym ogrodzie, Urodziny królowej Róży”. W konkursie zostały wyróżnione prace:

Michała Ampulskiego – ucznia klasy I a,

Zuzanny Guty – uczennicy klasy I a,

Marceliny Bogdanowicz – uczennicy klasy II b,

Jagody Komorskiej – uczennicy klasy II b.

Młodym plastykom gratulujemy!

DSCN2837

 

W piątek 9 czerwca część uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona postanowiła zanocować w swojej szkole. Za sypialnię wybrali dwie sale lekcyjne klasy drugich. Zmieniły się one nie do poznania. Na podłogach pojawiły się dywaniki, a na nich karimaty, materace oraz inne wymyślne posłania. Rodzice długo i serdecznie żegnali swoje pociechy, a dzieci odważnie wybrały samodzielność. Wspólnie z opiekunami udały się na spacer i degustację pysznych lodów. Po spacerze ochoczo założyły piżamki i wzięły udział w piżamowej dyskotece. Pomimo pysznych przekąsek skoki i tańce sprawiły, że brzuszki odczuły głód. Smakowita pizza dodała wszystkim wigoru. Większość dzieci chętnie nadal tańczyła i spacerowała po szkolnym korytarzu w kapciach i piżamkach. Przed pójściem spać nikt nie zapomniał o umyciu zębów. Przed godziną dziesiątą, każdy jak mógł ułożył się wygodnie i rozpoczął się nocny seans filmowy. Młodszym dzieciom oczka kleiły się same – do snu ukołysała ich muzyka relaksacyjna. Najwytrwalsi rozmawiali i psocili do późnych godzin nocnych.

Tuż po czwartej obudziły się pierwsze „skowronki” i poprosiły o śniadanko. Rannemu wstawaniu towarzyszyły okrzyki radość. Nie obyło się bez bitwy na poduszki i wynoszeniu kolegów w śpiworach.

Po siódmej czekało na nas pyszne śniadanie przygotowane przez nasze kochane mamy. Jeszcze czekało nas składanie rzeczy i stęsknieni rodzice.

Atmosfera zabawy i życzliwości towarzysząca nocnemu spotkaniu uczniów pozwoliła im zintegrować się i polubić szkołę. Sprzyjała każdemu odnaleźć w szkole swoje miejsce.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom za niezapomnianą noc.

DSCN2929

 

Od września 2017 roku klasa II b realizowała nowatorski program zapoznawania się z lekturą szkolną.

Zespół klasowy podzielony został na dziesięć grup dwuosobowych. Każda grupa miała za zadanie przedstawić prezentację lektury poszerzoną o życiorys autora, inne nieznane utwory oraz w sposób jak najbardziej ciekawy zaprezentować omawianą lekturę. Wszystkie dzieci aktywnie włączyły się do realizacji tego pomysłu. Każda prezentacja była inna i bardzo oryginalna. Tworzono tablice informacyjne, powstawały książki, obrazy oraz prezentacje multimedialne.

                     Działania te, propagowały ideę czytelnictwa w klasie, uczniowie czerpali wiedzę o otaczającym świecie, uczyli się prawidłowej wymowy oraz przyswajali pisownię trudnych wyrazów. Wszystkie dzieci włączyły się aktywnie w realizację tego przedsięwzięcia, którego myślą przewodnią było powiedzenie: „Kto dużo czyta, ten dużo wie i umie”.

WP 20170320 08 10 06 Pro

1 czerwca 2017r. uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez Radę Rodziców i nauczycieli. W doskonałych humorach bawili się na placu zabaw przy osiedlu Kmiecie. Huśtali się, wspinali, zjeżdżali, zakładali bazy, grali w pion-ponga oraz w piłkarzyki, skakali na gumach i skakankach. Chłopy mieli możliwość rozegrania meczu piłkarskiego. Energi do dalszej zabawy dodała dzieciom pyszna pizza. Dużo entuzjazmu sprawiły wyścigi w workach i puszczanie kaczek na Sanie. Grom i zabawom sprzyjała słoneczna pogoda oraz różne smakołyki: muffinki, wafelki, lody.

To był dzień pełen radości, zabaw, sportu i różnych niespodzianek.

KOCHANE DZIECI

Z okazji Dnia Dziecka

Życzymy, aby uśmiech

Zawsze gościł na Waszych twarzach.

Każdy dzień był wspaniałą przygodą

I niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają!

Nauczyciele i Rodzice.

 DSCN2635

26 maja uczniowie klasy pierwszej świętowali Dzień Matki. Wszyscy dobrze się bawili. Mamy otrzymały przygotowane przez dzieci upominki. Wspólnym grom i zabawom na świeżym powietrzu nie było końca

KOCHAMY NASZE MAMY!

 DSCN2540

24 maja uczniowie klas drugich chcąc odkryć świat sprzed milionów lat udali się wspólnie z wychowawczyniami i rodzicami w podróż pełną wiedzy i przygody. W Jura Parku w Bałtowie stanęli w oko w oko z dinozaurami – mezozoicznymi olbrzymami.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od ścieżki dydaktycznej. Pani przewodnik prowadziła nas przez sieć stanowisk i terenowych ekspozycji śladów dinozaurów w miejscach, gdzie zostały one znalezione. Edukacyjny spacer zakończyliśmy w Gondwanie – tajemniczej wiosce przedstawicieli człowiekowatych sprzed około 30 tysięcy lat.

W Muzeum Jurajskim zwiedziliśmy dwie sale: salę poświęconą minerałom i salę z skamieniałymi szczątkami z morza mezozoicznego.

Dużo strachu napędziła nam wizyta w Prehistorycznym Oceanarium, w którym zobaczyliśmy podwodne życie toczące się miliony lat temu.

Pełni wrażeń wsiedliśmy do amerykańskiego schoolbusa i ruszyliśmy na zwiedzanie Zwierzyńca Górnego. Obserwowaliśmy tam lamy, strusie, antylopy żyjące w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska.

W Zwierzyńcu Dolnym – krainie ptactwa szukaliśmy mandarynkę oraz podglądaliśmy kuce, kozy, wiewiórki, surykatki. Szkoda, że papugi nie chciały z nami porozmawiać.

Skorzystaliśmy również z zaproszenia czarownic i udaliśmy się do Sabatówki. Sprawnie wykonaliśmy powierzone nam zadania, za które otrzymaliśmy niezmywalne pieczątki.

W deszczu pobiegliśmy na warsztaty paleontologiczne. Opłacało się. Każdy z nas wcielił się w małego paleontologa i wykopał miniaturkę dinozaura. W dowód wielkich osiągnięć w prowadzeniu wykopalisk uzyskaliśmy Certyfikat Paleontologa.

Pełni wrażeń wracaliśmy do domów. Jak prawdziwi turyści wytrwaliśmy do końca podróży dzieląc się wrażeniami z kolegami? Pomimo zmęczenia chętnie obejrzeliśmy film „Sing” i razem z bohaterami śpiewaliśmy ulubione piosenki.

Niecierpliwie czekamy na kolejną wycieczkę.

DSCN2315

23 maja 2017r. uczniowie klasy pierwszej reprezentowali naszą szkołę w ośrodku adopcyjnym zwierząt domowych ARKA-vet znajdującego się przy ulicy Sybiraków 34/1 w Przemyślu. Podarowali sympatycznym zwierzętom dary, które były zbierane w naszej szkole pod hasłem „Widzę i czuję, widzą i czują”. Wydarzeniu towarzyszyło moc emocji – dzieci chętnie bawiły się, spacerowały z ulubieńcami i przytulały zwierzęta.

Wszystkim darczyńcom – DZIĘKUJEMY!

DSCN2275

19 maja 2017r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą powędrowali śladami Koziołka Matołka. Dotarli do Pacanowa i okazało się, że kóz tam nie kują. Mimo to było moc atrakcji i świetna zabawa.
Pozdrowienia z Pacanowa.

DSCN2247

18 maja 2017r. w Dniu Patrona szkoły nasi uczniowie udali się w „naukową podróż”.  Nauczyciele oraz zaproszony gość – tata naszego Tymona Pan Wojciech  Mikuła, chcąc rozbudzić w uczniach zainteresowania kosmosem i naukami ścisłymi przygotowali dla nich cztery prezentacje. Uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w:

I – prezentacji na temat teleskopu, obserwacji gwiazd i planet,

II – prezentacji na temat wahadłowca kosmicznego i podróży w kosmos,

III – prezentacji dotyczącej hodowli roślin na stacji kosmicznej, obserwacji mikroskopowych i teleskopowych,

IV - prezentacji o mieszaniu związków chemicznych, podczas, której mogli samodzielnie wytworzyć kolorową lawę.

Był to szczególny dzień, podczas którego przedmioty trudne – fizyka, chemia, astronomia okazały się ciekawe i zachęciły dzieci do działania i praktyki.

 

 

DSCN2063

9 maja 2017r. podczas wyrównanej rywalizacji w czasie Konkursu Recytatorskiego „Wiersze mojego dzieciństwa” komisja wyłoniła troje laureatów.

I miejsce - Gabriel Obłoczyński - klasa IIa,

II miejsce - Amelia Delio - klasa IIb,

III miejsce - Pola Chwalisz - klasa IIb.

Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Przemyślu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

20170518 125848

 

9 maja 2017r r. o godzinie 12.00 w naszej szkole zawitała MOBILNA FILHARMONIA z Rzeszowa. Koncert został sfinansowany przez Radę Rodziców. Miał charakter kameralny, przez co uczniowie mieli bliski kontakt z muzyką i artystami.

Młodzi melomani z zapartym tchem słuchali utworów klasycznych wykonanych przez profesjonalnych muzyków. Mogli dotknąć muzyki, poczuć jej brzmienie oraz uczyć się przez zabawę. Muzycy w ciekawy sposób opowiadali o instrumentach. Wybrani uczniowie samodzielnie zagrali na flecie poprzecznym.

Celem spotkania było dążenie do otwierania uczniów na świat muzyki, rozbudzenie i wspieranie ich muzycznych zainteresowań oraz wskazywanie przyjemności, jaką daje czynne i bierne słuchanie muzyki. To ważne, żeby dzieci uczestniczyły w spotkaniach, które pozytywnie wpływają na ich rozwój.

DSCN1902

Dnia 28 kwietnia 2017r. w szkolnej świetlicy odbył się konkurs pod tytułem „Pomysł na piosenkę” – kompozycja własna.

Wystąpiły dwa zespoły i jedna solistka:

-       „Super trójka” w składzie: Ola Boratyn, Mira Lisowiec i Zuzia Ziemska z piosenką pt.: „Śpiewaj i tańcz”,

-       „Extra czwórka” w składzie: Milenka Olchowy, Amelka Dedio, Amelka Makara i Kasia Pawlińska z piosenką pt.: „Kłótliwy piątek”,

-       „Zoma” - Zosia Malcher z piosenką pt.: „Gangste” wykonaną w języku angielskim.

Wykonania oceniało jury w składzie: Jula Lignowska, Antosia Południak, Hania Prachowska, Dawid Pękalski, Szymon Draganik i Marcel Jamrozik. Przyznano:

I miejsce – zespół „Extra czwórka” (26pkt.),

II miejsce „Super trójka” (25 pkt.),

III miejsce – Zosia Malcher (23 pkt.).

DSCN1793

28 maja uczniowie klasy II a pod kierunkiem wychowawcy Reginy Butryn wystawili przedstawienie poświęcone majowym świętom:

-       1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy,

-       2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej,

-       3 maja - Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie przypomnieli znane utwory literatury polskiej i pieśni patriotyczne. Zaprosili kolegów do poznania nowych utworów i piosenek: „Flaga”, „Piosenka małego patrioty” oraz obejrzenia filmu „ Historia w kolorach”. Oprawę graficzno-plastyczną zajęć stanowiła przygotowana przez wychowawcę prezentacja multimedialna i prace plastyczne uczniów.

Celami przygotowanej przez dzieci i wychowawcę godziny patriotycznej było:

-       uwrażliwienie uczniów na losy własnego kraju, narodu,

-       poznanie symboli narodowych,

-       zapoznanie z okolicznościami uchwalenia Konstytucji 3 Maja,

-       kształtowanie postaw patriotycznych oraz poczucia dumy z dokonań przodków,

-       szacunek dla symboli narodowych (hymn, godło, barwy narodowe),

-       kształtowanie postaw patriotycznych.

Patriotyzm wyraża się przywiązaniem do Ojczyzny, obyczajów i kultury narodowej, szacunkiem dla ludzi, którzy je tworzyli.

DSCN1754

Konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich miał za zadanie popularyzować matematykę wśród uczniów, rozwijać ich zdolności i zainteresowania matematyczne, kształtować umiejętność logicznego myślenia oraz wdrażać do współzawodnictwa. Drugoklasiści rozwiązywali złożone zadania tekstowe i problemy logiczne.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy odbył się 28 marca 2017r.

Do finału konkursu matematycznego zakwalifikowali się uczniowie:

Klasa II a

-       Aleksandra Boratyn

-       Karol Kowalski

-       Gabriela Kuczkowska

-       Gabriel Obłoczyński

-       Dawid Pękalski

-       Jan Rozkoszny

-       Filip Skawina

Klasa II b

-       Marcelina Bogdanowicz

-       Pola Chwalisz

-       Lena Gaweł

-       Konrad Kowal

-       Marek Krzeszowski

-       Miłosz Marek

-       Katarzyna Pawlińska

27 kwietnia finaliści ponownie musieli skupić uwagę, intensywnie zastanawiać się i uważnie rozwiązywać problemy matematyczno-logiczne, żeby wskazać poprawne rozwiązania. Z zadaniami najlepiej poradzili sobie uzyskując tytuły:

-       Mistrza Matematyki - Pola Chwalisz uczennica klasy 2 b,

-       Wicemistrza Matematyki - Gabriela Kuczkowska uczennica klasy 2 a,

-       II Wicemistrza Matematyki - Marek Krzeszowski uczeń klasy 2 b.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy finaliści upominki.

Serdecznie gratulujemy!

DSCN1767

Do Szkolnego Konkursu na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną zgłoszono wiele pięknych prac. Różnorodność i estetyka wykonania sprawiły duży kłopot oceniającemu Jury. Komisja, po trudnej decyzji postanowiła nagrodzić następujących wykonawców:

I miejsce - Amelia Makara kl.2 b

II miejsce - Amelia Dedio kl. 2 b

II miejsce - Lena Gaweł kl. 2 b

Wyróżnienia otrzymują:

-       Kasia Pawlińska kl. 2 b

-       Dawid Walczyszewski kl. 2 b

-       Gabriel Obłoczyński kl. 2 a

Gratulujemy!

DSCN1686

W tym roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona po raz pierwszy przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Jest to coroczna akcja Operonu i Gazety Wyborczej, mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji bazująca na ocenianiu kształtującym. Test trzecioklasisty dostarcza informacji o postępach uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

25 kwietnia uczniowie klasy III rozpoczęli Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM od obejrzenia filmu z Bratkiem. Następnie rozwiązywali test z języka polskiego. Po krótkiej przerwie śniadaniowej ponownie zasiedli do swoich stolików, żeby rozwiązać test matematyczny.

26 kwietnia rozwiązali Minitest z przyrody.

Teraz muszą cierpliwie poczekać do 6 czerwca, kiedy zostaną udostępnione raporty podsumowujące wyniki OSTK.

Wszystkim uczniom życzymy osiągnięcia wysokich wyników.

DSCN1632

 

Matematykiem miesiąca marca w klasie III a zostali:

 • Natan Kisiel
 • Laura Szelążek
 • Kasper Tłuczek

Mistrzem ortografii w miesiącu kwietniu została:

 • Olga Kobiałka

Gratulujemy!

Uczniowie klasy III a – Laura Szelążek i Kasper Tłuczek reprezentowali naszą szkołę w IV Międzyszkolnym Konkursie Ekologiczno – Plastycznym „NIE WYRZUCAJ TEGO, ZROBIĘ COŚ ŁADNEGO” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Przemyślu. Dzieci pracowały na materiałach przygotowanych przez organizatora. W tym roku wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem gazet. Zajęli IV miejsce (zespołowo).

Gratulujemy!

konkurs ekologia 2017

Bardzo uroczyście obchodzono w naszej szkole Święto Ziemi. Uczniowie z klasy II b pod kierunkiem wychowawczyni Bogusławy Szymańskiej przygotowali inscenizację „Ścieżka pod górę”. Uczniom zostały przybliżone problemy ochrony środowiska przyrodniczego oraz zapoznanie się z pojęciem EKOLOGIA. Dzieci zaśpiewały znaną piosenkę Marka Grechuty „Zostawcie nam”. Na zakończenie poszczególne klasy otrzymały kilka ekologicznych baloników. Każdy uczeń otrzymał naklejkę z zielonym serduszkiem.

DSCN1599

W Wielką Sobotę już po poświęceniu pokarmów najchętniej składamy rodzinie i znajomych życzenia wielkanocne. Nie zawsze możemy jednak życzenia wielkanocne złożyć osobiście. Popularną formą są różnego rodzaju wierszyki oraz rymowanki.

Wielkanoc pachnie wiosną,
To pora tak radosna!
Pełna pisanek kolorowych
I prezentów zajączkowych.
Na stole bazie, cukrowy baranek
I mnóstwo wody w dyngusowy poranek.

Wesołych Świąt Wielkanocnych życzą uczniowie, Dyrektor Szkoły
oraz Grono Pedagogiczne Niepublicznej
Szkoły Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu

wesolych

 

W piątek 7 kwietnia 2017r. uczniowie klasy II a pod opieką wychowawczyni Pani Reginy Butryn wykonali palmy wielkanocne.

Współcześnie palma jest postrzegana przede wszystkim, jako element tradycji i dekoracja świąteczna. Palma wielkanocna nawiązuje do tradycji sięgającej XI wieku i religii. Wierzono niegdyś, że jeśli domownicy mają poświęconą palmę, nic złego im się nie stanie. Palma chroni nie tylko ludzi, ale także zwierzęta. Zachowa domowników i ich inwentarz w zdrowiu i da im spokój. Uchroni też przed niepogodą – gradobiciem, powodzią, pożarem, burzą.

Dzieci przystroiły swoje palemki bukszpanem, bibułkowymi kwiatami i suszonymi trawami.

Palma wielkanocna musi być kolorowa jak wiosna. Ma też dawać nadzieję, bo nadzieja rodzi się wiosną, jak przyroda budzi się do życia.

DSCN1566

 

06.04.2017 r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą udali się na warsztaty do Muzeum Ziemi Przemyskiej. Mogli wszystkimi zmysłami poczuć klimat nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Wspólnie piekli wielkanocne babeczki. Były pyszne.

 zdjęcia Magda J 369

 

7 kwietnia 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych eliminacjach „SZKOLNYCH PREZENTACJI ARTYSTYCZNYCH”.

Naszą społeczność reprezentowali:

-       SŁONECZNY DUET w składzie: Hania Prachowska i Patryk Kapłoniak – uczniowie klasy II A;

-       BIRTHDAY GIRLS w składzie: Olga Kobiałka i Laura Szelążek – uczennice klasy III A;

-       PASTELOWA UTOPIA w składzie: Marcelina Bogdanowicz, Pola Chwalisz, Amelia Dedio, Lena Gaweł, Julia Lignowska, Amelia Makara, Jagoda Komorska, Milena Olchowy, Katarzyna Pawlińska – uczennice klasy II B;

-       Grupa taneczna SZKOLNY ZESPÓŁ NEWTON w składzie: Aleksandra Boratyn, Marcelina Bogdanowicz, Pola Chwalisz, Amelia Dedio, Lena Gaweł, Olga Kobiałka, Jagoda Komorska, Mira Lisowiec, Amelia Makara, Zofia Malcher, Milena Olchowy, Hanna Prachowska, Zuzanna Ziemska, Konrad Kowal, Gabriel Obłoczyński, Jan Rozkoszny- uczniowie klas II i III.

Do Centrum Kulturalnego udali się wszyscy uczniowie klas drugich i trzeciej z zamiarem kibicowania i wspierania występujących kolegów. Obejrzeliśmy 2 spektakle, 4 układy taneczne i wysłuchaliśmy 33 piosenki.

Komisja konkursowa Eliminacji Powiatowych XIII Szkolnych Prezentacji Artystycznych w składzie: Lucyna Rudawska, Alicja Kunert, Dorota Pantuła - Ferlejko postanowiła wyróżnić Listem Gratulacyjnym SZKOLNY ZESPÓŁ NEWTON z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu.

Dziękujemy piosenkarzom za piękne występy. Młodym tancerzom serdecznie gratulujemy!

 

Obraz 492

 

Sałatki owocowe lubi każde dziecko, a zwłaszcza te wykonane samodzielnie.

3 kwietnia 2017r. uczniowie klasy II B podczas zajęć języka niemieckiego, pod opieką Pani Elżbiety Radochońskiej, przygotowali pyszne desery owocowe. Dało to okazję do utrwalenia poznanych słówek i zwrotów z tego języka, a soczyste składniki dostarczyły młodym organizmom niezbędnych do prawidłowego rozwoju witamin i minerałów.

 

 

Obraz 467

 

14 marca 2017 r. uczniowie klasy II b i III a uczestniczyli w obchodach II Międzynarodowego Dnia Liczby Pi tj. „PajDej” organizowanego przez Instytut Humanistyczny PWSTE w Jarosławiu. Uczniowie rozwiązywali przeróżne zadania i łamigłówki matematyczne przygotowane przez studentów. Miały one na celu pokazać dzieciom inną stronę nauki – mianowicie, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Dla nauczycieli zorganizowano spotkanie z Panią Prof. Dr hab. Edytą Gruszczyk – Kolczyńską.

DSCN1346

17 marca 2017r wszystkie dzieci z naszej szkoły wystąpiły (oprócz tych, które akurat nie mogły przyjść) w spektaklu kukiełkowym. Na zajęciach kółka teatralnego prowadzonych przez Panią Annę Musiał, każdy uczeń samodzielnie przygotował tekturową kukiełkę. Przedstawienia miały nam pomóc poznać polskie legendy i dwa ważne polskie miasta: Kraków oraz Warszawę.
Dwie drugie klasy przygotowały legendy warszawskie:

-        II a „Legendę o Warsie i Sawie” wg scenariusza Wandy Chotomskiej z wydawnictwa „Legendy polskie na scenę”,

-        II b „Legendę o warszawskim Bazyliszku” również wg scenariusza Wandy Chotomskiej z wydawnictwa „Legendy polskie na scenę”.


Klasy I i III przygotowały przedstawienia o Krakowie:

-        I a - wybór wierszy z tomiku Michała Rusinka pt. „Krakowski rynek dla chłopców i dziewczynek”,

-        III a „Legendę o Smoku Wawelskim”, podobnie jak wcześniej wg scenariusza Wandy Chotomskiej.

Wszystkie legendy Wandy Chotomskiej zostały „zaadaptowane” do naszych szkolnych potrzeb, tak żeby w przedstawieniach mogły wziąć udział wszystkie dzieci.

 

Obraz 422

Na zajęciach szachowych we wszystkich grupach  odbywają się turnieje klasyfikacyjne, które są zarazem eliminacjami do mistrzostw MDK. Młodzi pasjonaci królewskiej gry rozwiązują także zadania, zdobywając odznakę "Mistrz 100 zadań szachowych". Emocje duże, rywalizacja trwa, ale najważniejsza jest dobra zabawa!

Uczestnikom turniejów życzymy wytrwałości  oraz udanych szachowych pojedynków!

 

CIMG4532

 

Uczennica klasy II B Pola Chwalisz, pod opieką Pani Haliny Dębickiej odniosła duży sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Portrety”.

Na konkurs napłynęło 1249 prac z 129 placówek oświatowych i kulturalnych. Komisja oceniała prace w kategoriach wiekowych, biorąc pod uwagę oryginalność ujęcia tematu, walory plastyczne i zastosowane rozwiązania formalne. Po przeprowadzeniu analizy prac w kategorii wiekowej 7-9 lat Pola Chwalisz zajęła III miejsce.

9 marca w Galerii „Oblicza” w Teatrze Ziemi Rybnickiej otwarto wernisaż prac nagrodzonych i wyróżnionych oraz wręczono nagrody przybyłym laureatom.

Serdecznie gratulujemy!

DSC 0378

 

W piątek 17 marca 2017r.uczniów klasy IIA odwiedził lekarz medycyny   Pan Grzegorz Mazur, prywatnie tato naszej Zuzi.

Na początku spotkania Pan Doktor sprawdził wiedzę dzieci na temat postępowania w przypadku odniesienia urazów i ran. Dzieci przypomniały sobie najważniejsze numery alarmowe.

Pan Doktor w bardzo ciekawy sposób opowiedział, na czym polega praca lekarza. Udzielił pomocy rannej panterze zszywając jej ranę nicą chirurgiczną. Pokazał jak należy bandażować rany i zakładać gipsowe szyny. Wszyscy uczniowie mogli samodzielnie użyć stetoskopu i resuscytatora oraz obejrzeć modele kości i specjalistyczny sprzęt ortopedyczny.

Na zakończenie spotkania Pan Doktor fachowo zagipsował 15 „kontuzjowanych” paluszków.

Spotkanie było bardzo ciekawe i bardzo szybko się skończyło. Zachęciło większość dzieci do wyboru zawodu lekarza. Na długo zostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy Panu Doktorowi

DSCN1392

W poniedziałek 20 lutego 2017r. uczniowie klasy IIA w ramach zajęć koła plastycznego udali się wraz z opiekunką panią Haliną Dębicką do Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu.

Młodzi plastycy obejrzeli wystawę Alicji Kupiec - FIGURA BIAŁA - określaną przez autorkę, jako Bibelot. Ozdoba. Przedmiot dekoracyjny.

 

DSCN0958

 

W dniu 19 marca 2017r. uczniowie klasy I A brali udział w warsztatach bibliotecznych. Zajęcia odbywały się w Bibliotece Publicznej przy ulicy św. Jana. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca bibliotekarz i jak funkcjonuje biblioteka.

Było to świetne przygotowanie, żeby w przyszłości zostać czytelnikiem.

DSCN1265

Nauczycielki I pracownice Niepublicznej Szkoły Podstawowej składają serdeczne podziękowania za słodkie życzenia otrzymane od uczniów z okazji Dnia Kobiet. To one zmieniły ten dzień w święto, które pamięta się przez cały rok.

 

 

Są gesty, za które dziękuje się ze szczególną przyjemnością. Pamięć o naszym święcie ma dla nas duże znaczenie. Dar od prawdziwych dżentelmenów sprawił, że miałyśmy uśmiech od ucha do ucha.
Dziękujemy za wiosenne kolorowe promyki – uczennice klasy II A wraz z wychowawczynią.

28 lutego 2017r. odbyły się Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Narciarstwie Alpejskim na stoku narciarskim w Przemyślu.
Organizatorami imprezy byli Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Przemyskie Towarzystwo Narciarskie. Celem zawodów było upowszechnianie narciarstwa alpejskiego oraz współzawodnictwo sportowe i propagowanie aktywnych form wypoczynku wśród dzieci i młodzieży szkolnej Miasta Przemyśla. Wystartowało około 170 osób. Wśród zawodników mogliśmy zobaczyć uczniów naszej szkoły:

 • Kaspra Tłuczka
 • Amelię Makarę
 • Zuzannę Guty
 • Tymona Mikułę

 

 

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas zimowych zabaw i odpoczynku. Warto zapamiętać te chwile. Wspomnienia umilą okres intensywnej nauki i czas oczekiwania na wakacje.
W naszej szkole został zorganizowany Konkurs Plastyczny „Moje wspomnienia z ferii” mający na celu rozwijanie wrażliwości estetycznej i kształtowanie twórczej postawy uczniów. Laureatami konkursu zostali uczniowie, którzy w oryginalny i nietypowy sposób zawarli swoje wspomnienia w formie albumu:

 • Marcel Jamrozik uczeń klasy IIB
 • Filip Skawina uczeń klasy IIA

 

oraz atrakcyjna praca plastyczna

• Marii Kowalczyk uczennicy klasy IA


Za pomysłowość i ciekawą formę prac - gratulujemy zwycięzcom!

W szkolnym konkursie dla klasy III Matematykiem miesiąca lutego zostali

 • Natan Kisiel
 • Laura Szelążek.


Mistrzem ortografii miesiąca lutego zostali:

 • Kamila Sobek
 • Laura Kobiałka

28 lutego 2017r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli bajkę braci Grimm pt.: „Czerwony Kapturek”. W rolę aktorów wcieliły się kukiełki. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili losy małej dziewczynki zwanej Czerwonym Kapturkiem, jej babci, złego wilka i leśniczego. Bajka przestrzega dzieci nie tylko przed dzikimi zwierzętami, ale uczy ich posłuszeństwa wobec starszych osób, zwłaszcza rodziców.

Po spektaklu dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

11 i 25 lutego 2017r. odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i jak można tutaj ciekawie zagospodarować swój wolny czas. Dzieci oraz ich Rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki. Zaangażowani w organizację Dni Otwartych w szkole nauczyciele, uczniowie i rodzice mieli do zaproponowania wiele ciekawych zajęć. Dzieci uczestniczyły w zajęciach językowych i plastycznych. Bawiły się wspólnie podczas zabaw integracyjnych oraz poznały zasady gry w tenisa. Rodzice mogli obejrzeć prezentację multimedialną przybliżającą naszą placówkę oraz spotkać się z dyrekcją i wychowawcą przyszłej klasy I. 

Teraz na przyszłych uczniów naszej szkoły czekają testy rekrutacyjne. Do zobaczenia w marcu.

 

24 lutego uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą przybyli do Kliniki Okulistycznej przy ulicy Mickiewicza. Brali udział w programie „Pomóż dziecku widzieć lepiej”. Z ogromnym zainteresowaniem poznawali pracę lekarza okulisty. Mogli również za pomocą nowoczesnego sprzętu zbadać swój wzrok.

 

 

We wtorek 7 marca uczniów klasy II A odwiedziła pani leśnik z Nadleśnictwa Krasiczyn. Prowadząc zajęcia zabrała nas na pełną niespodzianek wyprawę do lasu. Obejrzeliśmy prezentację o ekosystemie lasu, wysłuchaliśmy interesującej pogadanki o roślinach i zwierzętach oraz obejrzeliśmy bajkę o właściwym zachowywaniu się w lesie.
Na zakończenie spotkania musieliśmy sami wykazać się zdobytą wiedzą. Wzięliśmy udział w konkursie wiedzy o lesie. Za owocną pracę każdy z nas otrzymał nagrodę.
Dziękujemy za upominki i ciekawe zajęcia.

W dniach 6 i 7 marca  2017 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. I. Newtona odbędzie się drugi etap rekrutacji do klasy pierwszej.

Zapraszamy dzieci na godzinę 16.00

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowionego przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Obchodzone, co roku święto ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej, jako dziedzictwa kulturowego.

W tym dniu uczniowie klas drugich i trzeciej zmierzyli się pisząc Szkolne Dyktando. Tekst dyktanda był najeżony trudnymi wyrazami. Uczniowie pisali go uważnie, żeby nie zrobić żadnego błędu.

Bezbłędnie napisała uczennica klasy IIB Amelia Makara zostając naszym Szkolnym Mistrzem Ortografii

Jury wyłoniło:
Mistrza Ortografii klasy IIII
- Kamila Sobek
Wicemistrza Ortografii klasy II
- Olga Kobiałka

Mistrza Ortografii klasy IIB
- Milena Olchowy
- Maja Kłosowska
- Pola Chwalisz
Wicemistrza Ortografii klasy IIB
- Izabela Turczak

Mistrza Ortografii klasy IIA
- Zofia Malcher
Wicemistrza Ortografii klasy IIA
- Aleksander Grzywacz

Tłusty czwartek – to ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Czwartek ten rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Pączek w tym dniu ma zapewnić szczęście i pomyślność na cały rok. Geneza tłustego czwartku sięga czasów starożytnych. Był to dzień, w którym świętowano odejście zimy i nadejście wiosny.
Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Według przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Rodzice zadbali o naszą szczęśliwą przyszłość. W jadalni czekała na nas słodka niespodzianka. Z dużym apetytem skonsumowaliśmy przepyszne pączki.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za słodką przekąskę!

Jedną z najważniejszych umiejętności dzisiejszego świata pozostaje wciąż umiejętność czytania ze zrozumieniem. Pozwala ona na aktywny udział w życiu społecznym, sprzyja rozwijaniu gustu literackiego, co przyczynia się do wychowania estetycznego uczniów i poszerza ich zainteresowania.
Zorganizowany w naszej szkole Konkurs Czytania ze zrozumieniem „Przez czytanie do sukcesu” przebiegał w dwóch etapach. Uczniowie zapoznawali się z tekstem, a następnie zaznaczali właściwe odpowiedzi do trudnych i podchwytliwych pytań.


Do drugiego etapu zakwalifikowali się:

 • Natan Kisiel klasa IIIA
 • Olga Kobiałka klasa IIIA
 • Lena Gaweł klasa IIB
 • Miłosz Marek klasa IIB
 • Katarzyna Pawlińska klasa IIB
 • Aleksandra Czerwińska uczennica klasy IIA
 • Emilia Karp klasa IIA
 • Hanna Prachowska klasa IIA
 • Zuzanna Mazur klasa IIA

13 lutego odbył się finał konkursu. Nasi finaliści wykazali się dużymi umiejętnościami. Troje z nich wypełniło test bezbłędnie.
Mistrzami czytania ze zrozumieniem zostali:

 • I miejsce - Zuzanna Mazur klasa IIA
 • I miejsce - Lena Gaweł klasa IIB
 • I miejsce - Natan Kisiel klasa IIIA
 • II miejsce - Hanna Prachowska klasa IIA
 • III miejsce – Marek Miłosz klasa IIB

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

W miesiącu styczniu i lutym odbywał się w naszej szkole Konkurs Matematyczny dla uczniów klasy III, którego głównym celem było inspirowanie uczniów do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia.
Trzecioklasiści kilkakrotnie rywalizowali między sobą. Musieli szybko i bezbłędnie udzielać odpowiedzi wykazując się doskonałym opanowaniem rachunku pamięciowego. Atmosfera sprzyjała kształtowaniu umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem oraz rozwijaniu zainteresowań matematycznych.

Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Kamila Sobek

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

JAK, CO ROKU W KARNAWALE

W sobotę 18 lutego w Domu Kolejarza odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci. Skoczna i rytmiczna muzyka wprowadziła nas w wesoły nastrój i zachęciła do wspólnej zabawy. Przepięknie przebrani uczniowie z dumą prezentowali ciekawe i wymyślne stroje. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach organizowanych przez animatorów.
W czasie przerw dzieci miały czas na słodki poczęstunek.
Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Bal odbywał się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.
Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!
Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Walentynki! Ach, Walentynki!
To najgorętszy jest w roku dzień!
Choć jest zima, to jak kominki,
W krąg żarzą się tysiące serc!

Walentynki! Ach, Walentynki!
Nie trzeba tego zbyt serio brać,
Ale fajnie jest w upominku
Serduszko dostać albo dać.

14 lutego przypada coroczne święto zakochanych. Dzień ten stał się, więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Otrzymują je najczęściej osoby, które darzymy ciepłym, przyjaznym uczuciem. Mogą się, więc obdarowywać starzy i młodzi, krewni, przyjaciele i znajomi. Nie są wykluczeni z tej zabawy nauczyciele i szefowie. Nie wolno nam zapomnieć o dowodach miłości dla swoich czworonogów. Im w końcu też się coś należy.

Tego dnia wspaniale bawiliśmy się podczas przerwy obdarowując wszystkie sympatyczne osoby serduszkami.

Laureatami szkolnego plebiscytu na najsympatyczniejszego ucznia zostali:

 • miejsce I - Marcelina Bogdanowicz klasa IIB
 • miejsce I - Amelia Makara klasa IIB
 • miejsce II – Pola Chwalisz klasa IIB
 • miejsce II – Milena Olchowy klasa IIB
 • miejsce III - Amelia Dedio klasa IIB
 • miejsce IV – Aleksandra Boratyn klasa IIA
 • miejsce IV - Lena Gaweł klasa IIB
 • miejsce IV – Konrad Kowal klasa IIB
 • miejsce IV – Dawid Pękalski klasa IIA

Wszystkim życzymy udanych Walentynek.

 

13 lutego z okazji Dnia Babci i Dziadka klasa IIIA gościli babcie i dziadków. Uczniowie przygotowali przedstawienie pt.: „Legenda o Szewczyku Dratewce”, pięknie recytowali i śpiewali. Na koniec złożyli babciom i dziadkom życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.

3 lutego 2017r. uczniowie klasy pierwszej zaprosili swoich dziadków na przedstawienie okazji ich święta. Wspólnie wyruszyli w „podróż do Krakowa”. Były kukiełki, śpiew i radość. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać o tym, iż dziadkowie są najbardziej miłymi odbiorcami dziecięcej sztuki.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Koszuli obchodzony był w piątek 13 stycznia. Koszula to ubiór, który przed laty uznawany był za płócienną bieliznę zarówno męską, jak i damską. Obecnie termin koszula oznacza niemal wyłącznie ubiór męski, będący samodzielnym okryciem górnej części ciała bądź noszonym pod marynarką. Jednocześnie jest jednym z elementów garderoby, który nigdy nie wyjdzie z mody i w którym każdy będzie zawsze dobrze wyglądać. 13 stycznia w naszej szkole zrobiło się kolorowo. Wielu uczniów i nauczycieli przyłączyło się od obchodów nietypowego święta. Można było zaobserwować koszule w kratę, paski, kropki, haftowane, dżinsowe, sportowe, a nawet stylowe z krawatem i muchą.

Po przeliczeniu wszystkich osób w koszulach – klasy zajęły miejsca:

 • I miejsce- Klasa 2a (94 %)
 • II miejsce - Klasa 2b (61%)
 • III miejsce - Klasa 3a (25%)
 • IV miejsce - Klasa 1a (10%)

Zwycięzcom osłodziliśmy ten dzień pysznymi i pełnymi witamin galaretkami.

 

Bardzo uroczyście obchodzono w klasie II b Święto Dziadków. Wnukowie, aby wyrazić swą wdzięczność za miłość, cierpliwość i trud wychowania zaprosili swoich gości na „Koncert kolęd”, który odbył się w naszej szkole w dniu 13 stycznia 2017 roku o godzinie 16:30. Dziadkowie mieli okazję podziwiać grę aktorską swoich wnuków oraz wzruszyć się przy słuchaniu życzeń. W prezentowanych wierszach, piosenkach i życzeniach uczniowie dziękowali rodzicom i dziadkom za bezgraniczną miłość i oddanie. Dzieci dzieliły się jeszcze raz tą magiczną chwilą związaną ze Świętami Bożego Narodzenia, Wigilią i Nowym Rokiem. 

Były uśmiechy, podziękowania i łzy wzruszenia.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku.

Uczniowie klasy 2a upamiętnili to wydarzenie 9 stycznia, goszcząc w swoich progach bardzo wielu najmilszych gości. Sala nr 20 wypełniła się po brzegi. Dzieci, pod kierunkiem wychowawczyni pani Reginy Butryn, wystawiły przedstawienie jasełkowe przepełnione radością, śpiewem, tańcem i muzyką. Babcie i Dziadkowie nie tylko z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, ale chętnie włączyli się do jego przebiegu i pięknie kolędowali.
Uczniowie własnoręcznie wykonali laurki, którymi obdarowali przybyłych gości. Złożyli życzenia oraz podzielili się z nimi opłatkiem. Chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek. To przecież od Babci i Dziadka dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować.
Wnukowie otrzymali gromkie brawa, a Babcie i Dziadkowie byli dumni ze swych wnuków.
Było to spotkanie pełne wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Ten dzień napełnił też nasze serca smutkiem. W życiu najtrudniejsze są pożegnania - z żalem rozstaliśmy się z naszą koleżanką Olą Czerwińską i jej Mamą.
- Olu, w klasie będzie Ciebie brakować. Życzymy Ci wszystkiego najlepszego. Nie zapominaj o nas!
- Pani Iwono, dziękujemy za serce, bezinteresowną pomoc i czas poświęcony nam podczas organizacji naszych wycieczek i imprez.
Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią i Radą Rodziców.

 

Pat the Bat był naszą szkolną maskotką w pierwszym półroczu. Przyjechał do nas z Anglii i mówił po angielsku. Gdy Pat dowiedział się, że Ola Czerwińska wyjedzie do Anglii postanowił z nią pojechać, żeby pomóc jej w angielskiej szkole.
3 stycznia Pat urządził w świetlicy szkolnej pożegnalne przyjęcie.

Bardzo chcieliśmy zachęcić dzieci z klas II i III do czytania po angielsku i udowodnić im, że już potrafią to robić. Każdy uczeń, który chciał spróbować swoich sił, dostał do przygotowania cztery teksty: The Very Hungry Caterpillar, Winnie the Witch, wiersz The Land of Nod oraz tekst o kosmosie The Universe and Us. Teksty, napisane przez uznanych autorów literatury dziecięcej (Robert Louis Stevenson, Eric Carle, Valerie Thomas, Sunny Scribens), pochodzą z brytyjskich i amerykańskich wydawnictw dla dzieci.
Konkurs odbył się 9 stycznia. Składał się z trzech etapów.


Etap I
29 uczniów pisało test.
Należało przeczytać tekst (jeden z czterech, które uczniowie dostali do przygotowania w domu) i rozwiązać dwa zadania. W pierwszym, dzieci zaznaczały na podstawie tekstu, czy podane zdania są prawdziwe, czy fałszywe, a w drugim uczniowie pisemnie odpowiadali na pytania do tekstu.
W tym etapie można było zdobyć 45 punktów. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 12 uczniów.


Etap II
11 uczniów czytało na głos wybrany przez siebie tekst, a komisja oceniała prawidłowość i płynność czytania, a także umiejętność interpretowania tekstu, która sprawia, że słuchamy czytającego z zainteresowaniem.
W tym etapie można było zdobyć 10 punktów.


Etap III – FINAŁ
W ostatnim etapie, siedmioro uczestników czytało kolejny tekst i odpowiadało na pytania komisji.
W finale można było zdobyć 15 punktów.


WYNIKI KONKURSU:
Mistrzem czytania został Natan K. z klasy III a, który zdobył 68 punktów.
II miejsce zajęli Wiktoria G. i Kasper T. z III a, z wynikiem 64 punktów.
III miejsce zajęła Maja K. z kl. II b, która zdobyła 61 punktów.
IV miejsce zdobyła Zosia M. z kl. II a, zdobywając 60 punktów.


Wyróżnienia otrzymali kolejni finaliści, Amelka M. z kl. II b i Aleksander G. z kl. II a.
Specjalne wyróżnienie zdobył, wspaniale czytający w II etapie, Patryk K. z klasy II a.


Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!!!
Well done!

Ogólne zebranie rodziców z dyrektorem szkoły i organem prowadzącym odbędzie się 8.02.2017 r. (środa) o godz. 16.30.

Po zebraniu odbędą się wywiadówki w klasach z wychowawcami.