Newton Primary School

29 maja 2018r. o godz. 15.30 gościliśmy w naszej szkole Mamy dzieci z klasy 2a.

Uczniowie przedstawili program słowno – muzyczny, recytując wiersze, czytając prozę, śpiewając piosenki, tańcząc oraz grając na instrumentach. Nie zabrakło śmiechu, łez wzruszenia i radości. Po przedstawieniu pociechy wręczyły swoim Mamom prezenty, którymi były – laurki z życzeniami wykonane podczas „warsztatów kaligrafii”. Mali gospodarze częstowali gości przygotowanymi słodkościami.
W magicznym słowie „Dziękuję” mieści się cała wdzięczność za codzienną matczyną miłość i troskę.

IMG 20180529 155347 resized 20180603 063104030

22 maja 2018r. uczniowie z klasy II a uczestniczyli w Warsztatach kaligrafii. Celem było napisanie jakże niełatwym narzędziem bo „piórem” maczanym w atramencie - życzeń dla Mamy. Dzieci z wielkim skupieniem, koncentracją ćwiczyły pisownię liter, z jak najmniejszą ilością kleksów. Po próbach i błędach przystąpiły do pisania życzeń. Następnie ozdabiały kartki oraz lakowały wybranymi literami.

Mamy nadzieję, że mamy będą zadowolone.

 IMG 20180522 120300 resized 20180528 095037629

 

1 czerwca to święto wszystkich dzieci. W tym dniu dzieci z klasy Ia i IIa uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. „Jaś, Małgosia i…”. Spektakl prezentował Teatr SAN z Przemyśla.

Wszyscy byli zachwyceni historią dwójki dzieci przedstawioną w dość oryginalny sposób. Cudowne dekoracje, ciekawa gra aktorska i wesołe piosenki nadały urozmaicenia i zaciekawiły naszych wychowanków. Po spektaklu klasy wybrały się na krótkie zabawy rekreacyjne na świeżym powietrzu.

Uczniowie klasy III a wybrali zabawy na świeżym powietrzu na placu zabaw. Pogoda dodała im sił i jak prawdziwi młodzi przyrodnicy poszukiwali ciekawe rośliny i zwierzęta. Ochłodę znaleźli w lodziarni i z przyjemnością wypili granity.

Jak przystało na najstarsze klasy - uczniowie klas III b i IV a zaopatrzywszy się w niezbędny sprzęt wyruszyli na pieszy rajd.

Tego dnia wszyscy uczniowie z apetytem zjedli obiadek.

20180601 113104 resized

30 maja klasa l a i 2 a  pojechały na wycieczkę do Kresowej Osady w Baszni Dolnej. Bardzo ciekawą atrakcję stanowiły warsztaty rzemieślnicze w pracowni malarskiej i warsztaty kowalskie. Nasi uczniowie własnoręcznie wykonywali wspaniałe dzieła.  Zrobione rzeczy każdy zabierał ze sobą.

W multimedialnym muzeum prezentowana była wyprawa hetmana Jana III Sobieskiego w 1672 r. Można było również obejrzeć wyroby wykonane z kryształu. 

Dzieciom bardzo smakowały pierogi w restauracji oraz własnoręcznie zrobione chlebki. Dodatkową atrakcją był dmuchany plac zabaw, gdzie każde dziecko mogło do woli się wyszaleć. Zajęcia w Kresowej Osadzie były bardzo ciekawe i pouczające, dostarczyły nam wiele wrażeń i emocji.

 

IMG 20180530 143141

Dzieci posiadają doskonały słuch, wyczucie muzyczne oraz inwencję twórczą – przekonaliśmy się o tym na zajęciach dotyczących instrumentów muzycznych, dość nietypowych. Uczniowie klasy 1 mieli okazję obejrzeć i zagrać na instrumentach, których do tej pory nie widzieli. Na koniec dzieci miały okazję wysłuchania gry swoich utalentowanych kolegów Hani oraz Iwa.

20180425 102045 resized

24 maja w naszej szkole odbyły się klasowe recytacje wierszy z języka angielskiego o dowolnej tematyce. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas I a, II a i III a.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy

 

IMG 20180529 080426

23 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Birczy odbył się XVI finał „Spotkań Ortograficznych” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Przemyski Pan Jan Pączek i Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch.

W finale konkursu uczennica naszej szkoły Pola Chwalisz z klasy III b zdobyła WYRÓŻNIENIE.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IMG 9967

25 maja uczniowie klasy III a udali się do księgarni Kontrabanda Literacka na warsztaty kaligraficzne.

Z okazji zbliżających się świąt Dnia Matki i Dnia Ojca dzieci pisały życzenia dla swoich najbliższych. Uczniowie po raz pierwszy w życiu trzymali w swoich dłoniach pióra z obsadkami i ptasie pióra, które maczali w atramencie. Po części ćwiczeniowej z pełnym zaangażowaniem i przejęciem pisali życzenia oraz ozdabiali inicjały. Przy pomocy wodnych kredek dekorowali ozdobne ornamenty. Na zakończenie wspólnie z panią prowadzącą zajęcia zalakowali listy stawiając wybrane przez siebie pieczęcie.

Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia.

DSCN7597

Uczniowie klasy IV uczestniczyli w nietypowej lekcji przyrody na ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej “Pomocna Woda” w Starej Birczy. Podczas marszu poznali warstwy lasu i nauczyli się rozpoznawać pospolite gatunki drzew rosnących w lasach birczańskich. Oprócz krążącego nad łąką myszołowa, żuka i kilku motyli nie udało nam się zobaczyć większych zwierząt. Możliwe jednak było zrobienie “selfie” z niedźwiedziem i żubrem w Ośrodku Edukacji Leśnej w Leśnym Kompleksie Promocyjnym “Lasy Birczańskie”, gdzie odpoczęliśmy po wyczerpującej wędrówce.

Nikodem tak wspomina te zajęcia:

“Najbardziej podobał mi się taras widokowy, bo był fajny widok. Widziałem dużo rodzajów roślin i drzew. Było cicho, było słychać ptaki, żaby i inne odgłosy przyrody".

 WP 20180521 13 11 06 Pro

W piątek 11 maja odbyła się trzecia edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wiersze mojego dzieciństwa”. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z klas I a. II a i III a. Jury brało pod uwagę umiejętny dobór tekstu, jego pamięciowe opanowanie, umiejętność interpretacji utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wszyscy uczniowie wykazali się wspaniałym kunsztem recytatorskim. Oceniający występy nauczyciele musieli nieźle się „nagłówkować”. Recytatorów oceniali również uczniowie zgromadzeni w sali. Każdy
z nich mógł oddać głos na najlepiej deklamującego ucznia. Po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że:

 

 • I miejsce zajęła Hanna Prachowska – klasa III a
 • II miejsce zajął Gabriel Obłoczyński – klasa III a
 • III miejsce zajęły ex aequo: Emilia Siemaszko – klasa I a i Milena Ciupa – klasa II a.

Laureaci reprezentowali naszą szkołę na IX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Najpiękniejsze wiersze mojego dzieciństwa”, który odbył się 17 maja w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu. Podczas konkursu dzieci słuchały recytacji wierszy kolegów ze szkół przemyskich oraz wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez Panią Monikę Lach autorkę wierszy dla dzieci.

 o 019

Pomimo niesprzyjającej aury, 16 maja uczniowie klasy III a w radosnym nastroju udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od największego na Podkarpaciu Parku Trampolin - Fly Parku. Po rozgrzewce hasaliśmy dowoli po trampolinach, gigantycznej poduszce, basenach z gąbkami, ściance wspinaczkowej. Mogliśmy doskonalić swoje umiejętności akrobatyczne i pokonywać przeróżne przeszkody. Szkoda, ze tutaj czas tak szybko płynie.

Kolejnym etapem wycieczki był teatr Maska. Tutaj obejrzeliśmy przedstawienie muzyczne z elementami tańca „Piotruś Pan”, który wyreżyserowała Anna Nowicka. Aktorzy zabrali nas do Nibylandii, gdzie wszystko jest możliwe. Zachwyciły nas podniebne loty aktorów, groźni piraci, czarodziejski Dzwoneczek i sympatyczna grupa bezdomnych chłopców. Gra aktorów, autentyczne stroje, niesamowita dekoracja, przepiękne piosenki i muzyka wprowadziła nas w czarodziejski świat teatru.

Na zakończenie chętni uczniowie osłodzili swoje życie lodami.

W Przemyślu powitali nas stęsknieni rodzice.

 o 031

Rozpoczął się maj - miesiąc, w którym przeżywamy uroczystości związane z przyjęciem Pierwszej Komunii Świętej. To wielkie wydarzenie dla dzieci i ich rodzin. Po wielu miesiącach przygotowań w niedzielę 6 maja nadszedł ten szczególny dzień dla naszych trzecioklasistów.
W uroczystości na przemyskim Karmelu wzięły również udział dyrekcja szkoły i wychowawczynie klas
.

S2

Za nami najtrudniejszy egzamin - uczniowie klasy III a postanowili odetchnąć i nabrać sił na świeżym powietrzu. 27 kwietnia w dobrym humorze, któremu towarzyszyły promyki słońca udali się do Stadniny Koni w Prałkowcach. Tutaj czekało nas moc atrakcji. Po obejrzeniu zwierząt w zagrodzie, poznaniu zasad zachowania każdy mógł dosiąść wybranego wierzchowca. Wszyscy odbyliśmy przejażdżkę pod czujnym okiem instruktora. Braliśmy udział w zawodach sportowych oraz posililiśmy się pyszną grillowaną kiełbaską. Na zakończenie ochoczo zatańczyliśmy taniec wokół ogniska.

Dziękujemy tacie Gabrysi za zorganizowanie wyjazdu, a rodzicom Huberta, Jasia i Dawida za opiekę nad nami. Niecierpliwie czekamy na kolejny wyjazd.

 DSCN7244

Dnia 27 kwietnia 2018r. odbył się apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość składała się z dwóch części:

- Pierwsza – to tło historyczne zawiązania Konstytucji 3 Maja przeplatane wierszami i piosenkami o Ojczyźnie.

- Druga część - to zapoznanie dzieci ze strojami szlachcica i szlachcianki z ówczesnej epoki połączone z konkursami.

Apel przygotowały pani Beata Opałka i pani Mirosława Mielnik

 DSCN7333

W środę 25.04.2018r. odbyły się eliminacje międzyszkolne „XVI Spotkań Ortograficznych” w Szkole Podstawowej nr 16. Naszą szkolę reprezentowały następujące uczennice: Zofia Malcher z klasy III a, Pola Chwalisz i Milena Olchowy z klasy III b. Uczniowie pisali dyktando i uzupełniający test ortograficzny. Do ostatniego etapu finału, który odbędzie w Zespole Szkół w Birczy zakwalifikowała się uczennica z klasy III b – Pola Chwalisz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W czwartek 19 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu odbył się finał konkursu powiatowego „IV Spotkania Matematyczne”. Uczniowie walczyli o tytuł Mistrza Matematyki. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III b w następującym składzie: Konrad Kowal, Marek Krzeszowski, Katarzyna Pawlińska przygotowywani przez panią Bogusławę Szymańską. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, zawierające zadania zamknięte i zadania niestandardowe, wymagające pomysłowości i twórczego spojrzenia na problem oraz łamigłówki matematyczne.

W gronie najlepszych znalazł się uczeń naszej szkoły – Marek Krzeszowski uzyskując tytuł Mistrza Matematyki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

WP 20180509 10 20 09 Pro

W czwartek – 26 kwietnia 2018r. odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM mający na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji poprzez zbadanie kluczowych kompetencji ucznia.

Pełni emocji uczniowie klas trzecich rozwiązywali kolejno test z języka polskiego i matematyki. Na zakończenie zmierzyli się z minitestem z przyrody. Bohaterami tegorocznego sprawdzianu były bociany, które dostarczyły wielu powodów do myślenia, analizowania i wykorzystania zdobytych umiejętności. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami czytania, pisania, wiedzą o języku, sprawnością rachunkową oraz praktycznymi umiejętnościami w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

Testy zostały wypełnione, a nam pozostało czekanie na wyniki. Wszyscy trzymajmy kciuki za naszych Trzecioklasistów!

 DSCN7216

14 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbył się Wiosenny Turniej Szachowy. Został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. W turnieju wzięło udział 70 dzieci z przemyskich szkół i przedszkoli.

Miło nam poinformować, że:

uczennica klasy III a Lena Kochanowicz zajęła I miejsce w kategorii do 11 lat dziewczyn,

uczeń klasy I a Karol Kowalski zajął II miejsce w kategorii do 7 lat.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach!

 20180414 140611

25 kwietnia 2018 r. w G2A Arena, Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce odbył się I Międzynarodowy Kongres Edukacyjny: IT i Szachy, którego celem było wdrażanie zmian w edukacji. Zmiany te obejmują nauczanie zasad programowania oraz wykorzystywania gier logicznych w nauczaniu matematyki. Równolegle odbywał się turniej szachowy uczniów klas I-VI, w którym wzięło udział 161 drużyn z Polski. Kongres otworzył pojedynek polskich Arcymistrzów Szachowych.

W turnieju wzięły udział dwie drużyny z klas trzecich w składzie:

      Newton:

-        Marcel Jamrozik

-        Konrad Kowal

-        Amelia Makara

-        Katarzyna Pawlińska

       Newton 2:

-        Aleksander Grzywacz

-        Karol Kowalski

-        Gabriel Obłoczyński

-        Lena Kochanowicz.

Szachiści rozegrali siedem rund w systemie szwajcarskim z tempem gry: 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Taki typ turnieju wymagał od naszych uczniów wielkiego wysiłku, logicznego myślenia i ogromnego zaangażowania. Dzieci musiały wykazać się dużą umiejętnością skupienia, analizowania ruchów partnera oraz opanowania emocji.

Młodym szachistom dziękujemy za okazaną postawę oraz gratulujemy osiągniętych wyników w turnieju.

Rodzicom z klasy III a - dziękujemy za zaangażowanie i opiekę nad dziećmi.

 o 010

18 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 16 odbył się V Konkurs Ekologiczno-Plastyczny „Nie wyrzucaj tego, zrobię coś ładnego”. Uczniowie w parach wykonywali pracę zbiorową pod tytułem „Kosmos”. Dzieci pracowały na materiałach przygotowanych przez organizatora, a materiałem przewodnim tegorocznej edycji była folia bąbelkowa. Wszyscy uczestnicy konkursu wykonali ciekawe i oryginalne prace z surowców wtórnych.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III a Hanna Prachowska i Zuzanna Ziemska.

Dziękujemy!

 DSCN6953

Obchody Światowego Dnia Ziemi uczczono w naszej szkole uroczystym apelem przygotowanym przez klasę I a oraz II a. Dnia 23.04.2018 r. uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli propagujące ekologiczne zachowania oraz zdrowy tryb życia. Dzieci przypomniały, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o nią dbać a zdrowie mamy „tylko jedno”.
Po apelu odbył się pokaz mody ekologicznej. Mali modele i modelki prezentowali swoje niesamowite stroje ekologiczne. Niezwyczajność pokazu wyrażała się w tym, iż stroje dzieci nie były uszyte - tak jak zwykle to bywa z różnorodnych tkanin, lecz zostały zrobione po prostu z niepotrzebnych produktów, które nadawały się do wyrzucenia. Wykonano je z plastikowych kubeczków, płyt CD czy reklamówek. Ubiory były wspaniałe, zaś dodatki takie jak: nakrycia głowy, biżuteria oraz torebki zachwyciły oglądających. Dzieci - modele prezentowały swoje stroje jak najprawdziwsze gwiazdy, przechodząc po wybiegu i pozując do zdjęć.

 o 028

Organizujemy na okres wakacji (lipiec i sierpień) 2018 półkolonie dla dzieci od lat 6.

Planujemy ciekawy program wypełniony zajęciami sportowymi, wycieczkami, ciekawym i edukacyjnym spędzaniem wolnego czasu.

Mamy odpowiednie zaplecze żeby zapewnić pełną opiekę dzieciom. Czas który Wasze dzieci spędzą z nami będzie organizowany przez troskliwą, profesjonalną i nieprzypadkową kadrę wychowawców.

W trakcie trwania tygodniowego turnusu będziecie Państwo mogli spokojnie zajmować się pracą… lub odpoczynkiem wiedząc, że Wasze dzieci są pod dobrą opieką.

Serdecznie zapraszamy

 Szczegóły w zakładce NASZE PÓŁKOLONIE i na FB  FB

 

polkolonie

 

 

 

Uczniowie z klasy 1a doskonale wiedzą, że aby być zdrowym, należy prawidłowo się odżywiać. Każde dziecko rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców. Z myślą o zdrowiu, dzieci postanowiły samodzielnie zrobić soki owocowe. Przyniesione do szkoły owoce zostały dokładnie umyte i pokrojone. Przed przystąpieniem do pracy, uczniowie zapoznali się z urządzeniem do robienia soku. Utrwalili też zasady higieny i bezpieczeństwa. Soki wszystkim bardzo smakowały.

20180409 105622 resized

Kolorowanie wcale nie musi być nudne. Dowiedziała się o tym klasa 1a.

Dzięki aplikacji Quiver, zwykła kolorowanka zamieniła się w trójwymiarowy obiekt, który nie tylko posiadał barwy użytych przez nas kredek, ale także potrafił się animować. Aplikacja Quiver pozwala nie tylko na rozwijanie umiejętności manualnych dzieci, ale także sprawia, że kolorowanie i „ożywianie” obrazków staje się zabawne oraz odrobinę magiczne. Aplikacja pozwala uczniom uwolnić duszę artysty, a interakcja z ich obrazkiem, sprawia im ogromną frajdę.

Quiver 636570662365489540 resized 1

W dniu 12.04.2018 r. uczniowie z klasy III b uczestniczyli w warsztatach „Na szkle malowane”, które odbyły się w Muzeum Ziemi Przemyskiej. Uczniowie mieli szansę stworzyć swój własny witraż, za pomocą farb akrylowych. Dużo radości sprawiło im tworzenie i dobieranie odpowiednich kolorów. Aby stworzyć ciekawy obraz należało odpowiednio wykonać kontury i dokładnie nanieść farbę.

Wszystkie prace były wyjątkowo udane.

WP 20180412 10 07 10 Pro

08.04 został rozegrany na kortach tenisowych w Przemyślu turniej dzieci i młodzieży. Uczniowie "Newtona" stanowili sporą część uczestników. 

 W najmłodszej grupie miejsca na podium zajęli nasi uczniowie Mikołaj Stasiuk, Iwo Chwalisz i Amelka Makara.

Serdecznie gratulujemy!

 

 tenis2018

10 kwietnia 2018r. w SP Nr 4 w Przemyślu odbył się I Międzyświetlicowy Festiwal Zdrowej Piosenki.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III b: Amelia Dedio, Lena Gaweł, Amelia Makara oraz Milena Olchowy.

Jury przyznawało punkty w skali od 1 do 6, uzasadniając swoją punktację. Dziewczynki w sposób wyśmienity zaprezentowały przygotowany utwór pt.: „Cukierki, cukierki”. Znajomość tekstu, barwa głosu, poczucie rytmu, rekwizyty i do tego jeszcze świetny strój sceniczny, to wszystko przyczyniło się do zajęcia I miejsca. Dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody. Po występach wszystkich uczestników, odbyła się prelekcja pani dietetyk na temat zdrowego odżywiania. Kto uważnie słuchał mógł zdobyć również upominki w quizie oraz odgadując zagadki. Na koniec został przygotowany zdrowy poczęstunek.

GRATULUJEMY!!!!!!

Do konkursu uczennice przygotowała pani Mirosława Mielnik i pani Marta Derewońko.

 IMG 20180410 103757 resized 20180410 082134949

W dniu 09.04.2018r. na Błoniach nad Sanem obok Wodnego Placu Zabaw w Przemyślu odbyły się Igrzyska Dzieci w Indywidualno-Drużynowych Biegach Przełajowych. W zawodach tych po raz pierwszy wystąpiły dzieci z naszej szkoły startując w kategorii wiekowej rocznika 2007 i młodsze. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki walczyli bardzo dzielnie. Rywalizując ze starszymi koleżankami i kolegami mogli poznać smak sportowej rywalizacji oraz zebrać niezbędne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Olga Kobiałka, Kamila Sobek, Marcelina Bogdanowicz, Jagoda Komorska, Amelia Makara, Katarzyna Pawlińska, Hanna Prachowska, Zuzanna Ziemska, Nikodem Kaniecki, Szymon Draganik, Marcel Jamrozik, Konrad Kowal, Marek Krzeszowski, Miłosz Marek, Aleksander Grzywacz i Patryk Kapłoniak.

Młodym sportowcom gratulujemy.

 20180409 122024

4 kwietnia w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu odbyły się eliminacje powiatowe Szkolnych Prezentacji Artystycznych – 14 Przegląd Scenicznej Twórczości Dziecięcej organizowane przez Szkołę Podstawową nr 15 w Przemyślu i Centrum Kulturalne w Przemyślu. Przegląd ma zasięg regionalny i odbywa się w dwóch etapach. Organizowany jest od 2002 roku, a jego ideą jest rozbudzanie scenicznej twórczości amatorskiej szkół i promowanie szkolnej kultury scenicznej.

Nasza szkołę reprezentowali:

 • Hanna Prachowska – uczennica klasy III a,
 • Lena Gaweł – uczennica klasy III b,
 • Zespół „Newtonki” złożony z uczniów i uczennic klas trzecich.

Serdecznie dziękujemy!

 o 054

W poniedziałek 9 marca odbył się finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas trzecich. Uczniowie pod kierunkiem Pani Dyrektor Anny Blajer-Skomro pisali dyktando i wypełniali test ortograficzny. Musieli wykazać się niezwykłą czujnością i poprawnością ortograficzną. Do międzyszkolnych eliminacji, które odbędą się w środę 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 16 w Przemyślu zakwalifikowały się uczennice:

 • Pola Chwalisz uzyskując tytuł Mistrza Ortografii,
 • Zofia Malcher uzyskując tytuł Wicemistrza Ortografii,
 • Milena Olchowy uzyskując tytuł II Wicemistrza Ortografii.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach powiatowego konkursu „XVI Spotkań Ortograficznych” dla uczniów klas III szkół podstawowych przemyskiego i miasta Przemyśla o tytuł Mistrza Ortografii.

 DSCN6940

W marcu odbyły się szkolne eliminacje do I Międzyświetlicowego Festiwalu Zdrowej Piosenki, który odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 4 w Przemyślu. W eliminacjach wzięły udział uczennice z klasy II a: Milena Ciupa, Zuzia Guty i Maria Kowalczyk, z klasy III a: Hania Prachowska i Zuzia Ziemska zaś z klasy III b: Amelia Dedio, Lena Gaweł oraz Amelia Makara. Wszystkie zespoły wykazały się dobrą znajomością tekstu oraz ciekawą choreografią.

Po dość burzliwych obradach jury zdecydowało, że udział w konkursie wezmą uczennice z klasy III b. Pozostałe dziewczynki będą mogły wystąpić i zaprezentować swoje wykonanie przed szkolną publicznością podczas programu słowno – muzycznego z okazji Dnia Ziemi.

IMG 20180320 130731 resized 20180407 090405169

W poniedziałek 26 marca najlepsi matematycy z klas trzecich zmierzyli się w Szkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas III. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 19 zadań jednokrotnego wyboru. Zadania wymagały od nich obliczeń, pomysłowości i twórczego myślenia.

 • Mistrzem Matematyki została Katarzyna Pawlińska uczennica klasy III b
 • Wicemistrzem Matematyki został Marek Krzeszowski uczeń klasy III b

Najlepsi matematycy będą reprezentować naszą szkołę w powiatowym konkursie „IV Spotkania Matematyczne” walcząc o tytuł Mistrza Matematyki.

DSCN6875

27 lutego uczniowie klasy 1a wzięli udział w koncercie muzyki klasycznej – „Wielkanocne Mazurki z Fryderykiem". Mieli możliwość poznać najbardziej znanych i pięknych utworów muzycznych Fryderyka Chopina. Był też czas na osobiste zapoznanie się z fortepianem. Na zakończenie koncertu dzieci otrzymały dyplom „ Małego Melomana”. Po koncercie udaliśmy się na słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy jednej z mam.

IMG 0014

27 marca uczniowie klas II a i III a wzięli udział w zajęciach przyrodniczych w Zespole Parków Krajobrazowych w Przemyślu. W pracowni edukacyjnej obejrzeliśmy eksponaty dziko żyjących zwierząt. Pani Małgorzata Tarczyńska-Góra gł. spec. ds. edukacji, turystyki i rekreacji zapoznała nas ze zwierzętami żyjącymi na Pogórzu Przemyskim. Poprzez zabawę uczyliśmy się rozpoznawać zwierzęta oraz dopasowywać tropy do zwierząt, które je zrobiły. Mogliśmy odgadywać ich odgłosy i obejrzeć interesujący film o lesie. Każdy z nas otrzymał drobny upominek.

Piękna aura sprawiła, że postanowiliśmy wspiąć się bardzo wysoko. Droga zaprowadziła nas do Muzeum Fajek i Dzwonów, gdzie zwiedziliśmy ekspozycję fajek i ekspozycję ludwisarstwa. Z wieży Zegarowej obejrzeliśmy przepiękną, wiosenną panoramę naszego miasta.

DSCN6832

23 marca został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny V edycja - „Już wiosna”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 5 w Przemyślu. Uczestnicy konkursu wykonywali ilustrację do wybranego przez siebie wiersza o wiośnie.

Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła uczennica klasy III a Zuzanna Mazur.

Wyróżnienia otrzymały:

Lena Prachowska uczennica klasy I a

Maria Kowalczyk Uczennica klasy II a

Młodym plastykom serdecznie gratulujemy.

DSCN6821

W dniach 20 – 22 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się do Centrum Kulturalnego na przedstawienia teatralne.

Uczniowie z klasy II a i I a obejrzeli przedstawienie pt.: „Szewczyk Dratewka”. Każda klasa otrzymała bilet szczęścia, który był przepustką do wystąpienia dziecka na scenie. Z klasy II wystąpiła Zuzia zaś z klasy I Karol i Hania (metodą wyliczanki). Podczas słuchania treści bajki czytanej przez narratora, szczęśliwcy brali udział w animacjach komputerowych. Kierował nimi reżyser przedstawienia. Dzieci stojąc na tle w jednolitym kolorze (zielonym), używając atrybutów bajkowych, przemieszczały się do innej krainy. Morał z bajki był taki, że warto pomagać.

Uczniowie klasy IV a brali udział w interaktywnym widowisku „Talent show”. Prowadzący Showman to dyplomowany aktor, który w czarodziejski sposób wprowadzał uczniów w tajniki nowoczesnych mediów.

Uczniowie klas trzecich obejrzeli spektakl pt. „Czarodziejski ołówek”. Na wyobraźnię dzieci oddziaływała nowatorska forma spektaklu, barwna scenografia i kostiumy, dlatego z zaciekawieniem śledziły przygody Michasia i Oli. Bajka zachęca do zwiększania własnej pewności w swoje możliwości. Uczniowie dowiedzieli się też, że w życiu należy kierować się sercem i przyjaźnią.

„Szczotka, pasta, kubek, czysta woda…..”

Każde dziecko o tym wie, że zdrowe ząbki trzeba mieć. Wiedzą o tym doskonale uczniowie z klasy II a, którzy 19 marca 2018r. odwiedzili Gabinet Stomatologiczny. Utrwalili swoją wiedzę na temat higieny jamy ustnej. Pani Stomatolog omówiła wszystkie istotne czynności, które należy stosować podczas codziennej pielęgnacji: „szczotka, pasta, częste mycie działa na ząbki znakomicie”.

IMG 20180319 092051 resized 20180323 095443918

Za nami pierwszy wiosenny spacer, który odbył się w dniu 13 marca 2018r. Dzieci obserwowały zmieniającą się przyrodę z zimowej na wiosenną: przebiśniegi i krokusy w ogródkach, topniejące płaty śniegu. Promienie ciepłego słońca, zachęciły uczniów do wesołej zabawy na placu zabaw.

WP 20180313 11 59 31 Pro

Przerwa świąteczna trwać będzie od 29.03.2018 (czwartek) do 03.04.2018 (wtorek).
Do szkoły (z uśmiechem i radością) wracamy 04.04.2018 (środa)

W poniedziałek 19 marca klasa I a założyła hodowlę roślin. Uczniowie dowiedzieli się, co jest potrzebne do wzrostu roślin oraz nauczyli się sadzić cebulki oraz siać nasiona warzyw i kwiatów. Teraz mali ogrodnicy codziennie będą obserwować i pielęgnować efekty swojej pracy, a swoje wnioski będą zapisywać na kartach obserwacji.

 20180319 110933 resized

 

16 marca uczniowie klasy pierwszej udali się do Muzeum Ziemi Przemyskiej, aby nauczyć się piec babeczki, posłuchać o zwyczajach Wielkanocnych, dawnych często już przez większość z nas zapomnianych oraz wykonać kartkę świąteczną. U niektórych z naszych kolegów można było zauważyć prawdziwy talent kucharski:)

 20180316 090211 resized

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III b Pola Chwalisz wraz
z Wojciechem Gazdą stworzyli mistrzowski duet fortepianowy.

W dniach 15 i 16 marca 2018r. w Zamościu odbył się jeden z najbardziej prestiżowych konkursów duetów fortepianowych w Polsce – „Grajmy razem”. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt duetów ze szkół muzycznych
I i II stopnia. Duet Fortepianowy Pola Chwalisz & Wojciech Gazda zajęli I miejsce w kategorii I.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 DSC 0030

17 marca do naszej szkoły przybyły dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Dzieci i ich opiekunowie mieli możliwość zapoznania się z pomieszczeniami naszej szkoły oraz wziąć udział w atrakcyjnych zajęciach. Po powitaniu przygotowanym przez uczennice z klasy III b nasi goście brali aktywny udział w doświadczeniach i eksperymentach naukowych, składali ptaszka na warsztatach orgiami, uczyli się tańca hip-hopu oraz mieli możliwość do rozwinięcia kompetencji informatycznych podczas warsztatów robotyki.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Dnia Otwartego serdecznie dziękujemy.

 o 032

Ósmego marca marcowy wiatr

Z odświętną miną do miasta wpadł.

Wpadł do kwiaciarnia przed ósmą tuż

I kupił bukiet z tysiącem róż.

I na przystanku przystanął wiatr

I każdej Pani podawał kwiat!

8 marca był dniem wielu niespodzianek i życzeń. Już od rana uczniowie z uśmiechniętymi buziami składali ciepłe i miłe życzenia oraz częstowali swoje koleżanki i panie pracujące w szkole różnymi słodkościami. Wszystkie kobiety otrzymały symboliczny kwiatek własnoręcznie robiony przez uczniów klasy II a. Ubrani w kolorowe w kapelusze uczniowie wędrowali od klasy do klasy recytując wiersz i wręczając kwiatek. Rodzice także pamiętali o małych i dużych kobietach organizując w klasach małe uroczystości.

Dziewczynkom bardzo spodobało się postępowanie prawdziwych mężczyzn i kolejnego dnia ochoczo dziękowały za „Wspaniały Dzień Kobiet”. Uczennice z klasy II a przygotowały dla (małego) Mężczyzny krawaty. Uczennice klasy III a przygotowały plakat, zaśpiewały kolegom piosenkę i wykonały na ich cześć taniec radości. - Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mężczyzn.

 7

W miesiącu lutym i marcu odbył się w świetlicy kolejny konkurs. Tym razem był to konkurs zręcznościowy pod hasłem „Sport to zdrowie”.

W zmaganiach wzięło udział 22 uczniów z klas pierwszej i drugiej – grupa młodsza oraz klas trzecich i czwartej - grupa starsza.

W grupie młodszej:

 • I miejsce zajął Kornel Makara z klasy I a– 40 chwytów piłki,
 • II miejsce zajął Artur Czochara z klasy II a - 32 chwyty piłki,
 • III miejsce zajęła Maria Kowalczyk z klasy II a – 31 chwytów piłki.

W grupie starszej:

 • I miejsce zajął Miłosz Marek z klasy III b – 60 chwytów piłki,
 • II miejsce zajął Konrad Kowal z klasy III b – 57 chwytów piłki,
 • III miejsce zajął Kornel Jasiński z klasy III b – 44 chwyty piłki.

 Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 WP 20180306 13 00 42 Pro

8 marca 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Przemyśla Szkół i Przedszkoli w Narciarstwie Alpejskim Slalom gigant organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Przemyskie Towarzystwo Narciarskie. Celem zawodów było upowszechnianie narciarstwa alpejskiego, współzawodnictwo sportowe i propagowanie aktywnych form wypoczynku wśród dzieci i młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowali:

Kategoria: Grupa III

 • Chwalisz Iwo klasa I a
 • Makara Kornel klasa I a
 • Makarowski Bruno klasa I a
 • Mikuła Tymon klasa II a

Kategoria: Grupa IV

 • Guty Zuzanna klasa II a

Kategoria: Grupa V

 • Kowal Konrad klasa III b

Kategoria: Grupa VI

 • Chwalisz Pola klasa III b
 • Makara Amelia klasa III b

Serdecznie dziękujemy narciarzom za reprezentowanie naszej szkoły.

 DSCN6514

do2018

Biblioteka i świetlica szkolna zorganizowała w miesiącu lutym akcję czytelniczą. Uczniowie klas II a i III a czytali młodszym kolegom z klasy I a opowiadania i bajki. Młodzi lektorzy z pełnym zaangażowaniem przygotowali się do swojej roli. Opracowali teksty i ułożyli pytania sprawdzające umiejętność słuchania i zrozumienia czytanego tekstu.

W akcji wzięli udział uczniowie:

Michał Ampulski - klasa II a,

Artur Czochara - klasa II a,

Hubert Pawliszak klasa III a,

Hanna Prachowska – klasa III a,

Zuzanna Ziemska – klasa III a.

Serdecznie dziękujemy!

 WP 20180220 13 47 07 Pro

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klas II - IV pisali dyktando „walcząc” o tytuł Mistrza Ortografii Klasy. Hasło promujące to wydarzenie: „Włączanie się do i za pomocą edukacji. Język ma znaczenie” przypomina o olbrzymim znaczeniu w walce z wykluczeniem społecznym. Nauka języka ojczystego i możliwość zgłębiania wiedzy, stanowią podstawę rozwoju każdego człowieka, jest to trzon szeroko rozumianej kultury. Nasza szkoła promuje posługiwanie się językami obcymi i językiem ojczystym, dlatego przyłączyliśmy się do tej akcji.

Po sprawdzeniu prac dzieci zostali wyłonieni:

Mistrz Ortografii klasy IV A – Olga Kobiałka

Mistrz Ortografii klasy III B:

 • Pola Chwalisz
 • Lena Gaweł
 • Dawid Walczyszewski

Mistrz Ortografii klasy III A – Dawid Pękalski

Mistrz Ortografii klasy II A - Maksymilian Ziober

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu ortograficznego.

 DSCN6448

Z okazji Dnia Świętego Walentego uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki walentynkowe dla swoich sympatii i przyjaciół. Kartki zostały rozdane przez uczniów klasy 1a.

20180214 102348

20 lutego 2018r był dniem pełnym emocji dla uczniów klasy III a, którzy zaprosili swoich najbliższych na przedstawienie „Czerwone Kapturki, czyli rozterki wilka”. Na scenie pojawili się groźny wilk, odważna pani gajowa i osiemnaście Czerwonych Kapturków z różnych stron świata. Swoją grą aktorską, piosenkami i wierszem dzieci podziękowały swoim dziadkom i rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. Dla dziecka najlepszym miejscem pod słońcem jest dom. Dziadkowie mają zawsze czas dla swoich wnuków. Potrafią pocieszyć i bezgranicznie je kochają. Mamy to dobroć, cierpliwość i serce, a ojcowie to mądrość i autorytet.

Barwne stroje, sceneria, a przede wszystkim doskonała gra aktorska małych artystów sprawiły wszystkim dużo radości i wywołały uśmiech na twarzach widzów. Na zakończenie tego ciepłego i serdecznego spotkania każdy zaproszony gość otrzymał drobny upominek przygotowany przez dzieci.

DSCN6239

Grupa jedenastu uczniów z klas I-III udała się podczas ferii zimowych do Krakowa. Brała tam udział w warsztatach w Teatrze Starym.

Reżyser Alejandro Radawski „szkolił” kreatywną grupę naszych uczniów. Zajęcia bardzo się podobały dzieciom, co widać na zdjęciach. Wspólnie tworzyły kukiełki, wymyślały przebrania, odgrywały scenki teatralne z udziałem kukiełek. Na koniec prawdziwe zajęcia w MICECIE.

Do zobaczenia w Krakowie.

DSCN6108

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 19 lutego klasa 1a przygotowała wspaniałą uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Dzieci z udziałem mam, przygotowały również dla nich pyszny poczęstunek. Wnukowie również obdarowali swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

DSCN6156

21 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie o „Czerwonych Kapturkach” przygotowane przez uczniów klasy III a.

Pani Dyrektor Anna Blajer-Skomro podsumowując pracę i zachowanie uczniów za I półrocze roku szkolnego 2017/18 wręczyła wyróżnionym uczniom dyplomy Wzorowy Uczeń.

Klasa I a

Karol Kowalski

Kornel Makara

Bruno Makarowski

Hanna Mazur

Zuzanna Mikuła

Mateusz Wawro

Klasa II a

Artur Czochara

Maria Kowalczyk

Maksymilian Ziober

Zuzanna Guty

 • Klasa III a

Emilia Karp

Gabriela Kuczkowska

Dawid Pękalski

Hanna Prachowska

Klasa III b

Marcelina Bogdanowicz

Pola Chwalisz

Amelia Dedio

Lena Gaweł

Jagoda Komorska

Marek Krzeszowski

Amelia Makara

Milena Olchowy

Katarzyna Pawlińska

Klasa IV a

Kamila Sobek – średnia ocen 4,75

Wzorowym uczniom gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do pracy i właściwego zachowania. Jeszcze tylko parę miesięcy nauki i zakończenie roku szkolnego…

DSCN6382

25 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w czytaniu performatywnym. Gimnazjaliści przedstawili nam bajkę pod tytułem „Film, który można obejrzeć wszędzie”.

Zachęcili nas do tworzenia własnych bajek.

DSCN5878

Szanowni Państwo,

 w dniu 28.02.2018 (środa) o godz. 17.00 w sali nr 20

odbędzie się zebranie rodziców (wszystkie klasy)

z organem prowadzącym szkołę Panią Haliną Sokolik–Nieradką

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. I. Newtona w Przemyślu zaprasza na
Dzień Otwarty
24 lutego 2018 (sobota) w godz. 9.00 - 12.00
W programie:
 • zabawy integracyjne
 • zajęcia językowe
 • gry i zabawy ruchowe
 • zajęcia plastyczne
Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego.

12 lutego 2018r. w naszej szkole gościła Pani aspirant Małgorzata Czechowska specjalistka do spraw nieletnich Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Pani policjantka przeprowadziła spotkanie dotyczące cyberprzemocy, jej form i aktualnych zagrożeń dla dzieci płynących z sieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich i czwartej. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, wstawiania zdjęć w Internecie, kulturalnego posługiwania się komunikatorami internetowymi,. Dowiedzieli się jak ustrzec się przed zagrożeniami płynącymi z Internetu, jak postąpić będąc świadkiem takiej przemocy i gdzie szukać pomocy.

b 051

Za nami pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018, w którym realizowany jest program autorski „Polubić matematykę” opracowany przez panią Bogusławę Szymańską. Do programu przystąpiły dzieci z całej klasy.

Program ten adresowany jest do uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej. Jest on realizowany podczas dodatkowych zajęć, od 11 września 2017 r. do 31 maja 2018 r. jedną godzinę tygodniowo. Opiera się on na wyzwalaniu w uczniach kreatywnego i twórczego myślenia. Twórcza praca uczniów odbywa się zespołowo, dzieci mogą nabywać umiejętności pracy w zespole. Istotnym celem programu jest rozwijanie logicznego myślenia, które pozwoli analizować sytuacje problemowe, dostrzec pewne zasady i rozwinąć umiejętności matematyczne.

Uczniowie w minionym semestrze systematycznie pracowali na zajęciach. Aby osiągnąć zamierzone cele, podzieliłam klasę na cztery pięcioosobowe grupy włączając element rywalizacji. Każda grupa ustaliła dla siebie nazwę, którą przedstawiła za pomocą pracy plastycznej. Za szybkie rozwiązanie zadania grupy otrzymują punkty. Uczniowie bardzo polubili ten rodzaj zajęć i pomimo późnej pory chętnie pracują. Lubią pracę w zespole. Na każdym zajęciu inna osoba pełni funkcję przewodniczącego grupy, dlatego też, każdy uczeń czuje się ważny i doceniony. Zauważyłam, że dzieci chętnie sobie pomagają i wspólnie dążą do sukcesu. Rozwiązują zadania metodą prób i błędów, badając uczą się podejmować decyzje, poszukują i eksperymentują.

 WP 20170922 10 06 57 Pro

 

26 stycznia b.r. w klasie II a odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci
i Dziadka zatytułowane "Popołudnie z kolędą". Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, w którym wierszem, tańcem, piosenką chciały podziękować Babciom i Dziadkom za ich wielkie serca. Następnie wnukowie wręczyli wykonane upominki. Podczas wspólnego poczęstunku przy stole, z pewną dozą nieśmiałości, rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Przy dźwiękach gitary oraz innych instrumentów (pałeczki, grzechotki, tamburyna) wszyscy zebrani zaśpiewali najpopularniejsze polskie kolędy. Odbyła się również zabawa pt.: "Grająca Ciuciubabka", która przyniosła zarówno dzieciom, jak i gościom dużo radości. Na zakończenie miłego spotkania wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.

 WP 20180126 14 55 55 Pro

Życzymy wszystkim aktywnych, radosnych i bezpiecznych ferii. Mamy nadzieję, że wrócicie zadowoleni, uśmiechnięci i wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi podczas zajęć edukacyjnych wychowawcy klas przypomnieli naszym uczniom o znaczeniu ruchu na świeżym powietrzu, zasadach zdrowego stylu życia, zapobiegania chorobom, a przede wszystkim przestrzegania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

W celu utrwalenia zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas ferii została przygotowana gazetka na korytarzu szkolnym.

 ferie2018

W karnawale, w karnawale

Dzieci bawią się wspaniale.

W karnawale każdy chce

Tańczyć, śpiewać, bawić się.

 

W sobotę 27 stycznia w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu odbyła się zabawa karnawałowa. Na wszystkich uczestników balu czekała pięknie udekorowana przez Radę Rodziców sala oraz pyszne przekąski i zdrowe napoje.

W karnawałowej scenerii, przy rytmicznej muzyce dzieci bawiły się doskonale. Wśród bawiących się na balu żołnierzy policjantów, kucharzy, piratów, księżniczek, sympatycznych zwierząt, postaci z bajek i filmów trudno było rozpoznać uczniów naszej szkoły. Przybyli nie tylko ochoczo tańczyli, ale brali też udział w licznych konkursach. Prowadzącym trudno było wyłonić króla i królową balu, dlatego postanowili nagrodzić wszystkich tancerzy.

Dziękujemy za udaną zabawę.

 DSCN6009

29.01.2018 r. - 05.02.2018 sekretariat będzie czynny w godz. 7.30 - 15.30
06.02.2018 r. - sekretariat będzie czynny w godz. 7.30 - 16.00
07.02.2018 r. - sekretariat będzie czynny w godz. 11. 00 - 16.00
08.02.2018 r. - sekretariat będzie czynny w godz. 9.00 - 13.30
09.02.2018 SEKRETARIAT BĘDZIE NIECZYNNY

20 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbyły się Zawody Szachowe, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły.
Miło nam poinformować, że

 •       uczeń klasy III b Konrad Kowal zajął I miejsce w kategorii dzieci urodzonych w 2008r.
 •       uczennica klasy III a Lena Kochanowicz zajęła II miejsce
  w kategorii dziewcząt.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

20180120 131845

W pięknej zimowej scenerii wybraliśmy się wraz z uczennicami klasy III b, ich rodzicami, dziadkami i wychowawczynią Bogusławą Szymańską na „Wspólne kolędowanie” do zamku w Krasiczynie. Uroczystość odbyła się w niedzielne popołudnie w dniu 21.01.2018 r. W przeglądzie kolęd uczestniczyli uczniowie ze szkół i przedszkoli gminy Krasiczyn, Radymna i nasza grupa śpiewająca z Przemyśla. Wspaniałe sale krasiczyńskiego zamku i ich dawny wystrój wprowadzały nastrój dawnego wspólnego kolędowania.

DSC 0969

„Dziś dla Babci słońce mamy

I całuski dla Dziadziusia.

Dziś życzenia wnuczek składa

I piosenkę śpiewa wnusia”.  

W dniu 19.01.2018 r. o godzinie 16.30 w naszej szkole odbyły się Jasełka, przygotowane przez uczniów klasy III b, pod opieką pani Bogusławy Szymańskiej. Dedykowano je wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Dziadkowie mieli okazję podziwiać grę aktorską swoich wnuków oraz wzruszać się przy słuchaniu życzeń. Wspaniałe kolędy i pastorałki dopełniały całość przedstawienia. Na zakończenie, dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie namalowane portrety. Przy ciastku, herbacie i tańcach miło spędzono wyjątkowe chwile.  

IMG 1972

W piątek 19 stycznia uczniowie klasy III a udali się do Muzeum Ziemi Przemyskiej na warsztaty. Dzieci zapoznały się z twórczością Jana Cybisa – czołowego reprezentanta nurtu kolorystycznego. Malarz wykształcił własny styl odznaczający się wysokimi wartościami kolorystycznymi, zróżnicowaną fakturą i ekspresyjną plamą. Jego motto brzmiało: „O malarstwie nie wiem nic. Ale jedno wiem. Jeżeli nie zaskoczę się sam na płótnie, nikogo nie zaskoczę”.

Po obejrzeniu wystawy i poznaniu warsztatu pracy malarza samodzielnie tworzyliśmy obrazy inspirowane koloryzmem. Zaciekawiła nas technika malowania na desce, zachowanie się farb akrylowych i obserwowanie efektów nakładania barw.

Z pełnym zaangażowaniem i przejęciem stworzyliśmy własne dzieła malarskie, a efekty naszej pracy na pewno zaskoczą naszych najbliższych.

DSCN5817

We wtorek 16 stycznia naszą szkołę odwiedził Grzegorz Chachura, członek grupy „trzask.pl”. Podczas pokazu ilustrowanego zdjęciami podróżnik opowiadał nam o Tajlandii. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o życiu w Bangkoku, plemieniu Padaung, Świątyni Tygrysów, rezerwacie tygrysów, słoniowych taksówkach, makakach, czerwonych orchideach. Tematyka oraz poruszane przez naszego gościa ciekawostki zachęciły nas do egzotycznych wypraw.

DSCN5771

Dzieci z klasy 1a odwiedziły bibliotekę miejską. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z nią. Pierwszoklasiści z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek, dowiedziały się także, jak należy dbać o książki oraz obejrzały film, w jaki sposób powstaje książka. Wycieczka bardzo się wszystkim spodobała. Dostarczyła wielu cennych informacji, zadowolenia i wrażeń. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

 20180110 110027

27 stycznia 2018 r. (sobota) o godz. 9.30 w Szkole Tańca Golden Dance Hotel Accademia ul. Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego 4 odbędzie się Zabawa Karnawałowa dla uczniów naszej szkoły. Koszt uczestnictwa w zabawie wynosi 25 zł za dziecko. Zapisy i wpłaty u wychowawcy klasy.

Zebrania z rodzicami odbędą się:
24 stycznia 2018 godz. 16.00 - klasy I, IIIA, IIIB 
25 stycznia 2018 godz. 16.00 - klasa IIA 
25.01.2018 r. godz. 17.00 klasa IV
Trwa nabór do klas I, III, V na rok szkolny 2018/2019.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt tel. (16) 670 54 20
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. I. Newtona w Przemyślu zaprasza na
Dzień Otwarty
20 stycznia 2018 (sobota) w godz. 13.30-16.30
W programie:
 • zabawy integracyjne
 • zajęcia językowe
 • gry i zabawy ruchowe
 • zajęcia plastyczne
Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego.

22 grudnia uczniowie klas II a i III a zorganizowali w swoich klasach spotkania przedświąteczne. Przy blasku choinki złożyli sobie życzenia, z apetytem zjedli śniadania i pyszne łakocie. Wspólnie zaśpiewali znane i te mniej znane kolędy oraz pastorałki. Opowiadali o zwyczajach świątecznych w domach rodzinnych.

16

Pielęgnując tradycje bożonarodzeniowe w naszej szkole 21 grudnia 2017 r. odbyły się JASEŁKA w wykonaniu klasy III b. Wspaniała gra aktorka, bogate stroje, ciekawa scenografia wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Miłym akcentem na zakończenie, było łamanie się opłatkiem całej społeczności szkolnej.

Pani dyrektor Anna Skomro-Blajer złożyła świąteczne życzenia wszystkim zebranym. Jasełka przygotowała wychowawczyni klasy III b, Bogusława Szymańska.

DSCN5693

Przerwa świąteczna trwa od 23 grudnia 2017r. do 1 stycznia 2018r.

Do szkoły wracamy 2 stycznia 2018r.

BN 2017

19 grudnia 2017r. w mroźne przedpołudnie uczniowie klasy II a wybrali się do Narodowego Muzeum Ziemi Przemyskiej. Celem wyjścia było poznanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych w naszym kraju. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie mają podawane na Wigilię potrawy i co symbolizują. Wiedzą już, jak dawniej i obecnie wygląda świąteczny stół. Poznały również „wróżby” wigilijne. Następnie chłopcy i dziewczynki wzięły udział w warsztatach, których tematem było wykonanie choinki. Wycinały, kleiły i ozdabiały, a pomysłów im nie brakowało. Zorganizowane zajęcia bardzo się dzieciom podobały.
Z pięknymi pracami wróciły do szkoły.

 WP 20171219 11 13 07 Pro

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy III b Lena Gaweł zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Szopka oczami dziecka” organizowanym przez Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Na konkurs wpłynęło ponad 220 prac przedstawiających szopkę bożonarodzeniową widzianą oczami i wyobraźnią dzieci. Patronat nad konkursem objęli Pan Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Pan Jan Pączek Starosta Przemyski.

19 grudnia w muzeum odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej, na której można obejrzeć wszystkie prace.

 

14 grudnia klasa I a wybrała się na wycieczkę do Rzeszowa do parku trampolin oraz Nowej Dęby - Fabryki Bombek. Trampoliny to coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej, dostarczyła ona uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

W drugiej części wycieczki uczniowie zwiedzali Fabrykę Bombek z przewodnikiem, podczas którego zostali zapoznani z wszystkimi etapami powstawania bombek od formowania z rozgrzanego szkła na dmuchalni przez dekorowanie po pakowanie. Po zwiedzaniu dzieci brały udział w warsztatach z dekorowania bombek, które każdy uczestnik zabiera jako pamiątkę z wycieczki.

DSC 0640